Ana SayfaKültürKadın ruhunun gücünü gösteren 15 ilham verici film

Kadın ruhunun gücünü gösteren 15 ilham verici film

Dünyada insanlara büyük şeyler başarmaya dair ilham verme yeteneğine ve hayatta en zor şeyleri bile tek başlarına başarma becerisine sahip kadınlar var.

Bu kadınlar, güçlü ve bağımsızlar; akıllı, başarılı, yetenekli ve cesurlar ve bize öğretebilecekleri çok şey var. İşte size içinde güçlü kadın karakterler barındıran 15 film:

Unutma Beni, “Still Alice”

Film boyunca bir ailenin hayatına ortaklık ediyor, ilişkilerine, korkularına, kaygılarına ve mücadelelerine tanık oluyoruz. Filmin ana karakteri Alice, Alzherimer hastalığı ile cesur bir mücadeleye girişir; güçlü iradeli, güçlü kadının mükemmel örneğidir. Julianne Moore’un inanılmaz performansı da karaktere ekstra bir cazibe katıyor.

65ec7e120cce6

Omuz Omuza, “Stepmom”

Güçlü hisler, annelik, fedakârlık ve kontrolü kolay olmayan şartlarla ilgili bir film. Kahramanların karmaşık ve çelişkili karakterlerini gözler önüne süren filmde Susan Sarandon ve Julia Robers’ın performansları göz dolduruyor.

65ec7e1b7fcfd

Jane’in Zaferi, “G.I. Jane”

Özel efektler ve yüksek bütçeli savaş sahneleri olmaksızın çekilen bu film, insan ruhunun – özellikle de kadının – gücünü etkili bir şekilde gösteren birkaç filmden birisi. Oyuncular tarafından kusursuz bir şekilde oynanan birkaç sahne, filmi anında klasikler kategorisine sokmuştur.

65ec7e22e7cd9

Elizabeth, “Elizabeth”

Bilge ve güçlü bir hükümdar olmak durumunda kalan I. Elizabeth’in zorlu görevi ile ilgili harika bir film. Cate Blanchett, kraliçe rolünde müthiş bir iş çıkarıyor. Gerilim, tutku, ihanet, macera ve ihtişam – tüm bunlar bu heyecan verici ve epik filmde bir araya geliyor.

65ec7e2a41912

Malena, “Malena”

Malena rolünde Monica Bellucci’yi izliyoruz – her erkeğin saplantısı, her kadının kıskandığı güzel bir dul rolünde. İnsanlar onun hakkında alçakça dedikodular yayıyor, erkekler ise Malena’nın hayalleri ile yaşıyor. Malena’nın imajı, daima gerçek güzelliğin tanımı için bir standart olarak kalacak.

65ec7e2fb5a0b

Bir Geyşanın Anıları, “Memoirs of a Geisha”

Kendi potansiyelinin farkına varmanın ve tüm engellerin üstesinden gelerek bunu yavaş yavaş ortaya çıkarmanın önemi hakkında bir film – şartlar, gerçek benliğini saklamanı gerektirdiğinde bile diğerlerinin arasında ışıl ışıl parlama hakkında.

65ec7e37143ac

Frida, “Frida”

Bastırılamayan arzuları ve enerjisi ile isyankâr bir kadın hakkında bir film. Frida, yaşlı, zengin fakat çok ünlü bir sanatçı olan Meksikalı Diego Rivera ile evlendiğinde 20 yaşındaydı. Film, yalnızca dahi bir sanatçının hikâyesini değil, aynı zamanda da hayattaki en önemli şeylerin aşk ve aile olduğunu düşünen bir kadının hikâyesini anlatıyor.

65ec7e3e4de93

Tek Başına, “North Country”

İki çocuklu, boşanmış bir kadın, ailesini desteklemek amacıyla bir madende çalışmaya başlar. Genelde erkek egemen olan bir alanda para kazanmaya çalışırken, saygı için mücadele etmesi ve cinsel tacizlerden korunması gereklidir. Zor anlarda kendini savunmayı bilen bir kadın hakkında etkileyici bir film.

65ec7e44c0b99

Tatlı Bela, “Erin Brockovich”

Bu film, Erin Brockovich hakkında – güçlü ama hassas bir kadın. Kendisi bir dahi değil; ama azmi ve düşünceliliği, imkânsız olanı başarmasını sağlıyor: insanları zehirleyen büyük ve güçlü bir firma karşısında bir zafer. Bir şeylerden vazgeçmeye kalktığınız bir dönemdeyseniz eğer, motivasyon için bu filmi izleyin.

65ec7e4d45059

Demir Çeneli Melekler, “Iron Jawed Angels”

20. yy’ın başlarında, kadınların oy kullanmalarına izin yoktu. Film, Başkan Woodrow Wilson’dan oy kullanma haklarını almaya çalışan kadınların çabalarını anlatıyor.

65ec7e56e05e9

Kör Nokta, “The Blind Side”

Film, önceden evsiz bir çocuk olan popüler atlet Michael Oher’in gerçek hikâyesini anlatıyor. Anlayışlı bir anne çocuğu evlat ediniyor. Adil, akıllı, güçlü ve bağımsız olan bu kadın, Michael’ın kendine güvenmesini sağlayarak başarıya ulaşmasına yardımcı oluyor.

65ec7e5d39801

Sahtekar, “Changeling”

Film, 20. yüzyılın başlarında Amerika’da geçiyor. Çocuğunun kaybolmasıyla polise başvuran kadın kahraman, oğluna kavuşuyor; ancak bir süre sonra, fiziksel benzerliğe rağmen çocuğun kendi oğlu olmadığını fark ediyor.

65ec7e630a2d5

Şeytan Marka Giyer, “The Devil Wears Prada”

Moda dünyasının güzel olduğu kesin; ancak aynı zamanda da zor olabiliyor. Meryl Streep ve Anne Hathaway’in mükemmel oyunculukları, filmi hafif, eğlenceli ve izlemesi keyifli yapıyor.

65ec7e6a88e66

Coco Chanel’den Önce, “Coco Before Chanel”

Film, topluma ve toplumun muhafazakar ve eski kafalı ahlak kurallarına, normlarına, dar korselerine, sıkıcı elbiselerine ve şapkalarına baş kaldırmaya korkmayan bir kadın hakkında. Kimileri filmin sıkıcı ve monoton olduğunu söylüyor; fakat yalnızca telaşsız bir film olduğunu söylemek daha doğru.

65ec7e71a2669

Mona Lisa Gülüşü, “Mona Lisa Smile”

Kadın-ağırlıklı bu film, haysiyet, sabır ve cesaret hakkında. Ana tema ise kişinin kendine özgü bir düşünme tarzı geliştirmeyi öğrenmesi. İlgi çekici hikâyesi ve yetenekli oyuncuları ile bu eser, kadınların sezgilerini yansıtabilen hafif ve ayrıntılı bir film oluyor.

65ec7e77395a8

Kaynak: hthayat.haberturk.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img