Ana SayfaKültür31. İstanbul Caz Festivali 3 Temmuz'da Başlıyor

31. İstanbul Caz Festivali 3 Temmuz’da Başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 31. İstanbul Caz Festivali, 3-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivalde Gregory Porter, Chris Isaak gibi ünlü isimler sahne alacak.

Başlangıç ve Ödül Töreni

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 31. İstanbul Caz Festivali, 3-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Festival, 3 Temmuz’da Avusturya Konsolosluğu Kültür Ofisi Bahçesi’nde, Saint Privat konseriyle başlayacak. Açılışta, Nilüfer Verdi ve Nino Varon’a ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’ verilecek.

istanbul-caz-festivali-Program Detayları ve Sanatçılar

Bu yılki festivalde, 40’a yakın konserde, 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçı müzikseverlerle buluşacak. Programda Grammy ödüllü caz sanatçısı Gregory Porter, Chris Isaak, saksafon sanatçısı Joshua Redman, YolanDa Brown gibi önemli isimler yer alacak. Türkiye’deki ilk konseriyle dikkat çeken Arlo Parks ve Kornel Fekete-Kovacs yönetimindeki Modern Art Orchestra da festivalde sahne alacak.

istanbul-jazz-festivaliÖzel Etkinlikler ve Caz Deneyimi

Festival kapsamında, +1’li Gece Gezmesi’nde Thomas Azier, Baby’s Berserk, Gevende, Korhan Futacı gibi sanatçılar performans sergileyecek. Caz Vapuru ise Boğaziçi’nde caz ve swing müziği eşliğinde unutulmaz bir deneyim sunacak. Ücretsiz ‘Parklarda Caz’ konserleri ise şehrin çeşitli noktalarında müzikseverleri buluşturacak.

caz-konserPera’da Caz Geceleri

Pera’da Bir Caz Akşamı etkinlikleri, Salon İKSV, Minoa Pera ve Pera 77’de düzenlenecek. Kristjan Randalu Absence Trio, piyanist Can Çankaya Trio ve Dilek Sert Erdoğan ‘A Tribute to Aretha Franklin’ performanslarıyla Beyoğlu’nda müzik tutkunlarıyla buluşacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img