Salıpazarı’nda düzenlenen “Her Gönüle Bir Okul Projesi” ile çocuklar eğitsel aktivitelerle buluştu. Gençler, köy okullarında kırtasiye yardımı ve yarışmalar düzenledi.
Salıpazarı ilçesinde büyük bir coşkuyla düzenlenen “Her Gönüle Bir Okul Projesi” kapsamında, gönüllü gençler çocuklarla buluşarak eğitsel aktiviteler gerçekleştirdi.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Öncülüğünde
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen bu önemli proje, Gençlik Merkezi ev sahipliğinde Kırgıl ve Cevizli ilkokullarında hayat buldu. Bu etkinliklerde, üniversiteli gönüllü gençler yurtlardan katılım sağladı ve köy sakinleri de etkinliklere yoğun ilgi gösterdi.
Atakum Gençlik Merkezi’nin Desteği
Atakum Gençlik Merkezi’nin de katkı sunduğu projede, öğrencilere kıyafet ve kırtasiye yardımı yapıldı. Ayrıca, eğitsel yarışmalarla çocukların hem eğlenmesi hem de öğrenmesi sağlandı.
Kırsal Kesimde Eğitimin Desteklenmesi
Gençlik merkezleri, kırsal bölgelerdeki okullarda öğrenim gören öğrencilerin bazı imkanlardan faydalanabilmesi için bu tür faaliyetlerin devam edeceğini belirtti. Proje, köy okullarındaki çocukların eğitimi için büyük bir adım olarak değerlendirildi.
Salıpazarı’nda gerçekleştirilen bu anlamlı etkinlik, çocukların yüzlerini güldürürken, gönüllü gençler de toplum hizmetinin keyfini yaşadı. Eğitimde fırsat eşitliği için bu tür projelerin önemi bir kez daha vurgulandı.