Ana SayfaSiyasetÖzgür Özel'den Bahçeli'ye Sert sözler: 'Senin için ölsün zaten Atatürk. Atatürk'ün adını...

Özgür Özel’den Bahçeli’ye Sert sözler: ‘Senin için ölsün zaten Atatürk. Atatürk’ün adını anma sen’

Özgür Özel, CHP Genel Başkanı olarak Bursa’da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerine sert bir yanıt verdi. Ayrıca Özel, MHP liderine ve hükümete eleştirilerde bulundu. Özel’in konuşmasında öne çıkan bazı ifadeler şunlar:

  1. Atatürk ve Cumhuriyet İlkeleri: Özgür Özel, Devlet Bahçeli’nin Atatürk hakkındaki sözlerine cevap verirken, Atatürk’ün ölmediğini ve onun ilkeleri için yaşayanların partisinin CHP olduğunu vurguladı. Atatürk’ün Cumhuriyet düşmanlarına, Kurtuluş Savaşı’nı inkar edenlere karşı savunulması gerektiğini belirtti.
  2. Bursa Belediye Başkanlığı Aday Tanıtım Toplantısı: Özel, Bursa’da düzenlenen belediye başkanları aday tanıtım toplantısına katıldı ve burada partisinin hedeflerini paylaştı. Bursa’nın CHP’yi hak ettiğini ve kazanacaklarına inandıklarını ifade etti.
  3. Mega Proje ve Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey: CHP Genel Başkanı, Bursa’da yapacakları “megaproye”yi Alinur Aktaş’ın yerine getirmek olarak nitelendirdi. Bozbey’i tanıtarak, onun liderliğinde Bursa’nın daha iyi yönetileceğini savundu.
  4. Çorlu ve Kadın Cinayetleri: Çorlu’da yaşanan tren kazası ve Türkiye genelindeki kadın cinayetleri konusunda Özgür Özel, sorumluların ve katillerin hesap vermesi gerektiğini belirtti. Kadın cinayetlerine dikkat çekerek, İstanbul Sözleşmesi’nin önemini vurguladı.
  5. Emekliler ve Ekonomi: Özel, emeklilere yapılan zam konusunda eleştirilerde bulunarak, emeklilere daha yüksek maaş verilmesi gerektiğini savundu. Ayrıca, hükümetin ekonomik politikalarını eleştirerek, vergi affı ve teşvikleri sorguladı.
  6. Saray Harcamaları: Sarayın yüksek harcamalarına ve lüks yaşamına değinerek, bunun ülkenin ekonomisine zarar verdiğini savundu. Özellikle, sarayın 1 dakikada 23 bin lira harcadığını ifade etti ve bu lüksün fakirleşen vatandaşlar için acı bir tablo olduğunu belirtti.
  7. Seçim Çağrısı: Konuşmasının sonunda, 31 Mart’ın önemine vurgu yaparak, seçimle ilgili çağrılarda bulundu. Önümüzdeki dört yıl boyunca seçim olmayacağını belirterek, vatandaşlara 31 Mart’ta kararlarını sandıkta vermeleri gerektiğini ifade etti.

Kaynak: anka

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img