Ana SayfaGündem Cumhurbaşkanlığı kararıyla 5 İlin Valisi Değişti

 Cumhurbaşkanlığı kararıyla 5 İlin Valisi Değişti

 Cumhurbaşkanlığı kararıyla 5 ilin valisi değişti. Diyarbakır, Malatya, Kocaeli, Çanakkale ve Elazığ’a yeni valiler atandı.

cumhurbaşkanı genelgeTürkiye’de 5 İlin Valisi Değişti

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan yeni atamalar Resmi Gazete’de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yapılan atamalar ile 5 ilin valisi değişti. İşte detaylar:

resmi gazete Diyarbakır’a Yeni Vali

Diyarbakır Valiliğine Vali-Mülkiye Başmüfettişi Murat Zorluoğlu atandı. Zorluoğlu, daha önce farklı görevlerde bulunmuş tecrübeli bir isim olarak biliniyor.

Malatya’nın Yeni Valisi

Malatya Valiliğine ise Seddar Yavuz getirildi. Seddar Yavuz, Malatya’da önemli projelere imza atması beklenen deneyimli bir vali olarak tanınıyor. Malatya Valisi Ersin Yazıcı ise Vali-Mülkiye Başmüfettişliği görevine atandı.

Kocaeli Valiliği Değişimi

Kocaeli Valiliğine İlhami Aktaş atandı. Aktaş, Kocaeli’nde halkla ilişkiler ve kamu hizmetlerinde yenilikçi yaklaşımlar getireceği belirtiliyor.

Çanakkale’ye Yeni Vali

Çanakkale Valiliğine Ömer Toraman atandı. Toraman’ın Çanakkale’de turizm ve tarım alanlarında önemli çalışmalar yapması bekleniyor.

Elazığ Valiliği Ataması

Elazığ Valiliğine Numan Hatipoğlu getirildi. Hatipoğlu’nun Elazığ’da önemli projelere liderlik etmesi öngörülüyor.

CUMHURBAŞKANITicaret Bakanlığında Görev Değişiklikleri

Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile birlikte Ticaret Bakanlığında da önemli değişiklikler yapıldı. Batı Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Kadir Karakuş, Doğu Marmara Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Yaşar Yaman Ocak ve Fırat Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Ceylan Er görevden alındı. Yeni atamalar ise şu şekilde gerçekleşti:

  • Doğu Akdeniz Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne Hüseyin Topçuoğlu
  • Gürbulak Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne Metin Gürbüz
  • İpekyolu Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğüne Ayhan Coşkuner

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img