Ana SayfaGündemMOSSAD'ın Türkiye'deki Ajanları Tutuklandı: Vergi Dairesi Memuru ve Eski Polis de Şüpheliler...

MOSSAD’ın Türkiye’deki Ajanları Tutuklandı: Vergi Dairesi Memuru ve Eski Polis de Şüpheliler Arasında

MİT’in başarılı operasyonu sonucunda İsrail istihbarat servisi MOSSAD’a çalışan birçok kişi yakalandı. Tutuklanan şüpheliler arasında vergi dairesi memuru ve eski polisler de bulunuyor. Detaylar ortaya çıktıkça casusluk ağı giderek genişliyor.

MİT ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla yakalanan 7 şüpheliden 6’sı, “Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme” suçundan tutuklanırken, bir kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un sosyal medya hesabından paylaştığı bilgilere göre, soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 63’e yükseldi.

65ec1db70d811Ajanların Meslekleri ve Banka Hesapları Ortaya Çıktı

Operasyon sonucunda ortaya çıkan detaylara göre, şüphelilerin Türkiye’deki meslekleri ve banka hesapları deşifre edildi. Özellikle vergi dairesinde memur olarak görev yapan Mehmet Y., eski polis Özkan Ş., ve diğer şüphelilerin meslekleri ve banka hesapları şaşırtıcı detaylar içeriyor.

65ec1db9a4a5aVergi Dairesi Memuru Şüpheli Mehmet Y.: 63 Aktif Banka Hesabı ve Casusluk Faaliyetleri

Şüpheli Mehmet Y.’nin İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı’nda aktif olarak görev yaptığı ve 24 adet aktif, 12 adet kapatılmış banka hesabına sahip olduğu belirlendi. Bu durum, şüphelinin olağan akışa uygun olmayan bir şekilde çok sayıda banka hesabı kullanmasına işaret ediyor. Ayrıca, hesabına dosya şüphelisi Hamza Turan A.’dan farklı tarihlerde toplam 59 bin 501,20 TL para transferi gerçekleştiği tespit edildi.

Eski Polis Şüpheli Özkan Ş.: 36 Aktif Banka Hesabı ve Casusluk Faaliyetleri

Özkan Ş.’nin polis memuru iken ihraç olduğu ve 36 adet aktif, 34 adet kapatılmış banka hesabına sahip olduğu ortaya çıktı. İhraç edilmiş olmasına rağmen bu kadar fazla aktif banka hesabının bulunması dikkat çekici. Ayrıca, hesabına yapılan 74 bin 47 dolar ve euro değerindeki girişler, casusluk faaliyetleriyle ilişkilendiriliyor.

65ec1dc1e53e2Diğer Şüphelilerin Meslekleri ve Banka Hesapları

Diğer şüpheliler arasında vergi dairesinde memur, eski polis ve sigorta satış elemanı gibi farklı meslek gruplarından kişiler bulunuyor. Şüpheli Hamza Turan A.’nın MASAK raporuna göre 63 adet aktif, 35 adet kapatılmış banka hesabına sahip olduğu ve bu hesapları casusluk faaliyetlerinden elde ettiği menfaatleri gizlemek için kullandığı tespit edildi.

65ec1dcbc076aCasusluk Faaliyetleri ve İsrail İstihbarat Servisi MOSSAD ile Bağlantılar

Şüphelilerin, İsrail istihbarat servisi MOSSAD adına bilgi toplama, takip etme, fotoğraflama eylemlerini gerçekleştirdikleri belirtiliyor. Ayrıca, elde ettikleri menfaatleri farklı banka hesapları ve kripto paralar aracılığıyla gizlemeye çalıştıkları ifade ediliyor. Savcılık sevk yazısında, şüphelilerin casusluk faaliyetleri nedeniyle siyasal casusluk suçuyla itham edildikleri vurgulanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img