Ana SayfaGündemBabacan: Vekil sayımız 20'ye çıkınca grubu kurarız

Babacan: Vekil sayımız 20’ye çıkınca grubu kurarız

Babacan: Vekil sayımız 20’ye çıkınca grubu kurarız… “DEVA partisinin Mecliste grup kurma arayışı olabilir mi?” sorusu üzerine Babacan, “Doğal bir şekilde, doğal bir akış içerisinde milletvekili sayımız 15’ten 20’ye çıktığı zaman grubu kurmuş oluruz” dedi.

İsrail- Filistin meselesini ele alan Babacan, bölgenin ağır ve sancılı bir dönemden geçtiğini söyledi.

Meselenin yıllardır devam ettiğini söyleyen Ali Babacan, “Hamas’ın geçtiğimiz cumartesi günü sivillere yönelik yapmış olduğu saldırılar kabul edilemez, asla savunulamaz. Barışın sağlanmasına hizmet etmez.

Her ne kadar ilk gün gelen haberlerin, görüntülerin bir kısmı teyit edilemiyor da olsa masum insanların kanı dökülürken savunulacak bir haklı dava olmaz. Aksine karşı tarafa orantısız güç kullanımı için bahane vermiş olursunuz.” diye konuştu.

İsrail – Filistin meselesi dışında, meclisteki grup kurmaya yönelik konuşan Babacan, milletvekili sayılarının artması halinde bunun mümkün olacağını söyledi.

“İnsanlık adına utanç verici”

İsrail’in savaş ilanı ve Orta Doğu’da haritayı değiştirme söylemini kabul etmenin mümkün olmadığını vurgulayan Babacan, “Gazze’de yarısı çocuklardan oluşan sivillerin hiçbir ayrım gözetmeden günlerce ağır bombardıman altında tutulmasını ve öldürülmesini haklı görmek, savunmak mümkün değildir, insanlık adına utanç vericidir.

Mecliste grup kurmaya ilişkin

Bir gazetecinin “DEVA partisinin Mecliste grup kurma arayışı olabilir mi?” sorusu üzerine Babacan, grup kurmayla ilgili sürecin organik bir süreç olmasını arzu ettiklerini söyledi.

Ali Babacan, “Doğal bir şekilde, doğal bir akış içerisinde milletvekili sayımız 15’ten 20’ye çıktığı zaman grubu kurmuş oluruz. Ama bununla ilgili bizim acelemiz yok açıkçası. Sırf grup kurmak için doğal olmayan yöntemler uygulamak istemiyoruz.” dedi.

Can Atalay konusu

Babacan, Gezi davasından ceza alan Can Atalay hakkındaki kararın da “kabul edilemez” olduğunu savundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img