Ana SayfaTeknolojiYeni Nesil Tesla Roadster 2025 İçin Hazırlanıyor

Yeni Nesil Tesla Roadster 2025 İçin Hazırlanıyor

Elon Musk’ın liderliğindeki Tesla, elektrikli spor otomobili Roadster için radikal tasarım değişiklikleri ve güçlü performans hedefliyor. İşte yeni Roadster ile ilgili detaylar!

Yeni Nesil Tesla RoadsterTesla, elektrikli otomobil dünyasına yaptığı çığır açan hamlelerine bir yenisini ekliyor. Yeni nesil Tesla Roadster için CEO Elon Musk, tasarımda radikal değişiklikler ve benzersiz özellikler vaat ediyor. İlk olarak 2017’de tanıtılan ancak tedarik sorunları nedeniyle ertelenen Roadster için şirket, 2025 yılında üretime başlamayı planlıyor.

Musk, Roadster için belirlenen yeni tarihle ilgili yaptığı açıklamada, “Böyle bir araba bir daha asla olmayacak, tabii buna araba bile denebilirse” ifadelerini kullanarak Roadster’ın sadece bir otomobilden öte bir deneyim sunacağını vurguladı. Şirketin tasarım hedeflerini radikal bir şekilde artırdığını söyleyen Musk, güncellenmiş tasarımın bu yılın sonunda tanıtılacağını belirtti.

İlk tanıtıldığında 2020’de üretime geçmesi planlanan ancak tedarik zinciri sorunları nedeniyle ertelenen Roadster, şimdi tasarım değişiklikleriyle birlikte 2025 yılında yollarda olacak. Elon Musk, bu gecikmelerin Roadster’ın performansını bir üst seviyeye taşımak için bir fırsat sunduğunu ve mühendislerin donanım ve yazılım geliştirmeleriyle benzersiz bir otomobil deneyimi sunacaklarını belirtti.

Yeni Nesil Tesla Roadster

Yeni Tesla Roadster, hedeflediği 1.9 saniyelik 0-100 km/s hızıyla, elektrikli spor otomobil segmentinde büyük bir etki yaratmaya aday. Bu radikal tasarım ve güçlü performans, Tesla’nın otomotiv dünyasında öncü konumunu daha da güçlendirmeye yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: shiftdelete.net

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img