Giresun Belediyesi, üniversiteye hazırlanan gençlere sınav stresi ve kaygı yönetimi konusunda terapi desteği sunuyor.
Giresun Belediyesi, eğitime olan desteğini sürdürüyor. Belediye psikoloğu, üniversiteye hazırlık yapan gençlere sınav stresini ve kaygısını yönetme konusunda terapi desteği sağladı.
Grup ve Bireysel Terapi Uygulamaları
Belediye Halk Akademisi’nde düzenlenen etkinlikte, gençlere grup ve bireysel olarak terapi uygulandı. Etkinlik iki gün boyunca devam etti ve ilk gün grup, ikinci gün ise bireysel çalışmalar yapıldı. Yaklaşık 20 kişi, bu terapi seanslarına katılarak sınav stresini yönetme konusunda destek aldı.
Gençlerden Teşekkür
Terapiyi tamamlayan gençler, kendilerine verilen bu destekten dolayı Giresun Belediyesi’ne teşekkür etti. Belediye yetkilileri, Halk Akademisi Kütüphanesi’nin gün boyunca gençlere hizmet vermeye devam ettiğini belirtti ve gençlere yönelik desteklerin sürekli olarak devam edeceğini vurguladı.
Sürekli Destek
Giresun Belediyesi, gençlere yönelik bu tür destekleyici etkinliklerle, onların eğitim süreçlerini daha sağlıklı bir şekilde geçirmelerine yardımcı olmayı hedefliyor. Halk Akademisi’nde sunulan bu hizmetler, gençlerin sınav kaygılarını azaltarak, başarılı olmalarına katkı sağlıyor.