Ana SayfaSporSamsun'da Artistik ve Senkronize Buz Pateni Yarışmaları Tamamlandı

Samsun’da Artistik ve Senkronize Buz Pateni Yarışmaları Tamamlandı

Samsun’da düzenlenen Artistik ve Senkronize Buz Pateni yarışmaları sona erdi. 11 kulüpten 271 sporcu yarıştı.

Samsun’da Buz Pateni Şampiyonaları Sona Erdi

Türkiye Buz Pateni Federasyonu’nun 2023-2024 sezonu faaliyet programında yer alan Artistik Buz Pateni Gençlik Kupası Amatörler ve Senkronize Buz Pateni Şampiyonası, Samsun’da başarıyla tamamlandı.

19 Mayıs Etkinlikleri Kapsamında Düzenlendi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Samsun Buz Sporları Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyonda, yarışmalar üç gün sürdü. Yarışmanın son gününde Senkronize Buz Pateni 19 Mayıs Yarışması yapıldı. Bu yarışmada pre-juvenile, juvenile, basic novice, advanced novice, mixed age I, mixed age III ve junior kategorilerinde 11 kulüpten 271 sporcu dereceye girmek için mücadele etti.

Dereceye Giren Takımlar ve Sporcular

Pre-juvenile kategorisinde Team Pony birinci, Team Stardust ikinci, Team Minicats üçüncü oldu. Juvenile kategorisinde Team Victory birinciliği, Team Unicorn ikinciliği, Team Milenyum üçüncülüğü elde etti. Basic novice kategorisinde Team Metropol Novice birinci, Team Turkuaz ikinci oldu. Advanced novice kategorisinde Team Legends altın madalya kazandı. Mixed age 1 kategorisinde Team Synchronist birinci, mixed age 3 kategorisinde ise Team Miracle altın madalya aldı.

Bireysel Başarılar

Genç amatörler 1. grup erkeklerde Doğukan Yıldırım, kadınlarda Elif Yalçınkaya, genç amatörler 2. grup erkeklerde Mert Görgülü, kadınlarda ise Hatice Ayca Çelik altın madalya kazandı. Yetişkin amatörler 1. grup kadınlarda Elif Sırma Özel, erkeklerde Uğur Selehattin Aydın, yetişkin amatörler 2. grup kadınlarda Naz Arıcı, erkeklerde Ali Erkin Arslan birinci oldu. Elite amatör kadınlarda ise Başak Turhan altın madalya kazandı.

Organizasyonun Başarıyla Tamamlanması

Organizasyon, hem sporcuların hem de izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Samsun, buz pateni sporuna olan ilgisini bir kez daha gösterdi ve bu tür etkinliklerin devam etmesi yönünde olumlu geri bildirimler aldı.

Artistik Buz Pateni ve Senkronize Buz Pateni yarışmaları Samsun'da sona erdi

samsun buz pateni 3

samsun buz pateni 4

samsun buz pateni 5

samsun buz pateni 6

samsun buz pateni 7

samsun buz pateni 8

samsun buz pateni 9

samsun buz pateni 10

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img