Türkiye Buz Pateni Federasyonu’nun düzenlediği Artistik Buz Pateni Gençlik Kupası Amatörler ve Senkronize Buz Pateni Şampiyonası, Samsun’da büyük bir heyecanla devam ediyor. Genç sporcuların mücadelesi ve dereceye girmek için verdikleri çaba, buz pateni tutkunlarını etkiliyor.
Samsun’da Artistik Buz Pateni Gençlik Kupası ve Senkronize Buz Pateni Şampiyonası
Samsun, Türkiye Buz Pateni Federasyonu’nun düzenlediği Artistik Buz Pateni Gençlik Kupası Amatörler ve Senkronize Buz Pateni Şampiyonası’na ev sahipliği yapıyor.
Genç Yeteneklerin Mücadelesi
Samsun Buz Sporları Salonu’nda düzenlenen yarışmanın ikinci gününde, Artistik Buz Pateni Amatörler Yarışması büyük bir heyecanla devam ediyor. Genç amatörler, yetişkin amatörler ve elit amatörler kategorilerinde toplam 106 sporcu, dereceye girmek için ter döküyor.
Dereceye Giren Sporcular
Artistik Buz Pateni Gençlik Kupası’nda, advanced novice erkekler kategorisinde Atilla Arda Şahinolanlar birinci, Batu Tasasız ikinci, Kaan Şanal üçüncü oldu. Advanced novice kadın kategorisinde ise Fatma İnci İnanç birinci, Bella Aydın ikinci, Derya Nasipli ise üçüncülüğü elde etti.
Turnuvada yarın, Senkronize Buz Pateni 19 Mayıs Yarışması gerçekleştirilecek. Pre-juvenile, juvenile, basic novice, advanced novice, mixed age I, mixed age III ve junior kategorilerinde 11 kulüpten toplam 271 sporcu, dereceye girmek için mücadele edecekler.