Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, yerel seçimlerde oyunu kullanmak üzere eşi Ülkü İnce ile birlikte Şener Çakmak Anadolu Lisesi’ne geldi. Oy kullanma işlemi için vatandaşlarla birlikte sıraya giren İnce, 4683 numaralı sandıkta demokratik hakkını kullandı.
Muharrem İnce Oyunu Kullandı
Oy verme sürecinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İnce, seçimleri demokrasinin düğünü olarak nitelendirdi ve “Bugün düğün günü. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Ancak, İnce bu düğünün meşru fakat adil olmadığını ifade ederek, seçim sürecine dair eleştirilerini dile getirdi.
Türkiye’nin karşılaştığı temel sorunlara da değinen İnce, gıda güvenliğinin ülkenin bir numaralı problemi olduğunu vurguladı. Gelecekte seçim sonuçlarından çok, temel gıda ürünlerinin durumunun konuşulacağını öngördüğünü belirtti.
Ülkede ikinci büyük sorunun deprem riski olduğuna dikkat çeken İnce, enerji konusunda dışa bağımlılığın da ciddi bir problem olduğunu kaydetti. Sorumlu bir siyasetçi ve fizik öğretmeni olarak, aynı zamanda bir baba ve dede olarak, Türk milletini bu konular hakkında uyarmak istediğini ifade etti.
Muharrem İnce, seçim sonuçlarının Türkiye için hayırlı olmasını temenni ederken, seçim sonuçlarını parti genel merkezinde takip edeceğini belirtti. Bu açıklamalar, İnce’nin sadece seçim sonuçlarına değil, Türkiye’nin uzun vadeli sorunlarına da odaklandığını gösteriyor.