31 Mart yerel seçimlerinde Havza’da kazanan isim, %40.96 oy oranıyla İYİ Partili Bülent Kara’nın ardından AK Parti’den Murat İkiz oldu.
Samsun’un Havza ilçesinde 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonuçları, yerel siyasette dikkat çekici bir değişimi ortaya koydu. AK Parti’nin adayı Murat İkiz, %40.96’lık bir oy oranıyla belediye başkanlığına seçilerek, Havza tarihinde 4 dönem belediye başkanlığı kazanan ilk isim unvanını elde etti. Murat İkiz ve AK Parti, bu zaferi Cumhur İttifakı’nın bir parçası olarak kutladı.
Murat İkiz Yeniden Seçildi
Seçimlerde, 30757 seçmenin 26569’u oy kullanırken, 24393 oy geçerli sayıldı. Bu seçimde İkiz, 9991 oy alarak başkanlık koltuğuna oturdu. İkiz’in bu başarısı, Havza’nın geleceği için umut verici olarak görülüyor.
Seçim sonrası Mehmetçik Meydanı’nda düzenlenen kutlama programına İkiz, AK Parti Havza İlçe Başkanı Mustafa Kurkmazlı, MHP Havza İlçe Başkanı İbrahim Yüksel ve Havza Belediye Meclis üyeleri katıldı. Kurkmazlı ve Yüksel, seçim sürecinde gösterilen çabalar için teşekkürlerini iletti.
Murat İkiz, Havza’nın temel önceliklerinin sanayileşme ve turizm olduğunu vurgulayarak, bu alanlarda yapılacak yatırımların ilçenin gelişimine büyük katkı sağlayacağını belirtti. İkiz, Havza’nın turizm altyapısını güçlendirme ve sanayileşme sürecini hızlandırma planlarını da paylaştı.
Havza için yeni bir başlangıç olarak nitelendirilen bu dönemde, Murat İkiz ve ekibi, ilçenin gelişimine odaklanacaklarını ve tüm Havzalıların refahını artırmak için çalışacaklarını ifade ettiler.