Ana SayfaGündemErdoğan'ın Emeklilere Müjde Vereceği İddiası Ankara Kulislerini Salladı

Erdoğan’ın Emeklilere Müjde Vereceği İddiası Ankara Kulislerini Salladı

Türkiye’de milyonlarca emeklinin maaşlarındaki erime ve ekonomik sıkıntılar gündemdeyken, Ankara kulislerine bomba gibi düşen bir iddia dikkatleri üzerine çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün İstanbul’da düzenlenecek mitingde emekliye seyyanen 5 bin lira müjdesi vereceği öne sürüldü.

31 Mart seçimlerine sayılı günler kala, emekliler için oldukça önemli bir iddia gündeme geldi. Bugün gerçekleştirilecek İstanbul mitinginin, seçimlerin kaderini belirleyebileceği yorumları yapılırken, özellikle emekli kesiminin bu mitinge katılımının seçimdeki rolü büyük önem taşıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingde vereceği muhtemel müjdelerin, seçim sonucunu etkileme potansiyeli olduğu düşünülüyor. Ankara kulislerinde dolaşan son iddiaya göre, Erdoğan’ın emekliye seyyanen 5 bin lira müjdesi vermesi bekleniyor.

Geçtiğimiz dönemlerde de emeklilere yönelik promosyon müjdesi veren Erdoğan’ın, bu kez de emekli kesime yönelik bir jest yapması bekleniyor. Hatırlanacağı üzere, Cumhurbaşkanı daha önce emeklilere promosyon ödemelerinde artış yapılacağını duyurmuş ve kamu bankalarının bu kapsamda belirlenen rakamların üzerinde ödemeler yapacağını açıklamıştı. Bu durum, emekliler arasında olumlu bir karşılık bulmuştu.

Ancak, bugünkü mitingde yapılacak olan muhtemel müjdenin ne olacağı ve nasıl karşılanacağı merakla bekleniyor. Emeklilere yapılacak olan bu müjdenin seçim atmosferinde nasıl bir etki yaratacağı ise zamanla ortaya çıkacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img