Ana SayfaGündemCHP Genel Başkanı Özgür Özel, Oyunu Manisa'da Kullandı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Oyunu Manisa’da Kullandı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, seçim gününde memleketi Manisa’da oy kullanarak demokratik sürece katıldı. Özel, eşi Didem ve kızı İpek ile birlikte Yunusemre ilçesindeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik İlkokulu’ndaki 1174 numaralı sandıkta oylarını kullandı. Oy kullanma sürecine vatandaşların alkışları eşlik etti.

Özgür Özel

Oy kullanımının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özel, tüm vatandaşlara ve siyasi parti temsilcilerine sağduyu çağrısında bulundu. Seçim sürecinin huzurlu ve güvenli bir ortamda gerçekleşmesi için herkesi sakin kalmaya ve itidal göstermeye davet etti.

Özgür Özel, Oyunu Manisa’da Kullandı

Özellikle seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yapılacak kutlamalarda taşkınlıktan kaçınılması gerektiğini vurgulayarak, silah kullanımından kaçınılması gerektiğine dikkat çekti. Özel, sevinç gösterilerinde başkalarının üzülmemesi veya rencide edilmemesi gerektiğini belirterek, bu tür davranışların Türkiye’nin birliğine ve beraberliğine zarar verebileceğini ifade etti.

Özgür Özel

CHP lideri Özgür Özel, oy verme sürecinde ve sonrasında yaşananları değerlendirerek, seçim sabahı itibarıyla partisinin sandık görevlilerinin yüksek bir katılım oranıyla görevlerini yerine getirdiklerini belirtti. Oyların korunması ve adil bir sürecin işlemesinin önemine vurgu yapan Özel, seçmenlerin ve partilerin oylara sahip çıkması gerektiğini ifade etti.

Özgür Özel, seçimlerin sonucunun tüm ülke için hayırlı olmasını dileyerek, seçim sürecinin demokrasi şöleni olarak nitelendirilmesi gerektiğini ve herkesin bu sürece saygı göstermesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, seçim sonuçları ne olursa olsun, Türkiye’nin bir ve bütün olarak geleceğe bakması gerektiğini hatırlattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img