Ana SayfaGündemBalıkesir'de Agit Akan'ın Suç Örgütüne Yönelik Operasyon: "Mahzen-8" Çökertildi

Balıkesir’de Agit Akan’ın Suç Örgütüne Yönelik Operasyon: “Mahzen-8” Çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla Balıkesir’de Agit Akan liderliğindeki suç örgütüne yönelik geniş kapsamlı bir operasyon düzenlendiğini duyurdu.

Balıkesir Merkezli “Mahzen-8” Operasyonlarıyla Organize Suç Örgütü Çökertildi

Balıkesir merkezli olarak Jandarma tarafından gerçekleştirilen “Mahzen-8” operasyonları, Agit Akan’ın liderliğini üstlendiği organize suç örgütünü etkisiz hale getirdi. Operasyonlar, Balıkesir merkezinde eş zamanlı olarak Adana, İstanbul ve İzmir illerini kapsadı.

Toplamda 20 Şüpheli Gözaltına Alındı

Operasyonlar kapsamında Agit Akan’ın da aralarında bulunduğu toplamda 20 organize suç örgütü üyesi şüpheli, Jandarma tarafından gözaltına alındı. Bu kapsamlı operasyon, Ayvalık Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı tarafından koordine edildi.

Örgütün Faaliyet Alanları ve İşlediği Suçlar

MASAK ve Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda, örgüt üyelerinin suç işlemek amacıyla örgüt kurdukları ve silah ile mühimmat ticareti yaptıkları belirlendi.

El Konulan Malzemeler: Silahlar, Uyuşturucu ve Ekipmanlar

Operasyonlar neticesinde, 21 adet ruhsatsız tabanca, 7 adet av tüfeği, muhtelif miktarlarda uyuşturucu madde, çok sayıda şarjör ve fişek ele geçirildi. Bu malzemeler, örgütün illegal faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla kullanılmaktaydı.

Balıkesir’de düzenlenen bu başarılı operasyon, organize suç örgütlerine karşı hükümetin kararlı mücadelesinin bir göstergesi olarak değerlendirilmektedir.

Kaynak:AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img