Ana SayfaEkonomiArtık emekli olmak çok kolay!

Artık emekli olmak çok kolay!

Artık emekli olmak çok kolay!.. EYT düzenlemesi, bir adım daha ileri gidiyor. Bağ-Kur prim gün sayısının SGK’lılarla eşitlenmesi kararı, küçük esnaf ve işçiler için  bir müjde niteliğinde. Artık 5 yıl erken emekli olabilecekler. İşte gereken şartlar…

Uzun süredir gündemde olan EYT düzenlemesi için önemli bir adım atılıyor.

Bağ-Kur sigortalılarını ilgilendiren bu düzenleme, küçük esnaf ve Bağ-Kur’lu çalışanlar için erken emeklilik kapısını aralıyor.

Bağ-Kur prim gün sayısı, SGK’lılarla eşitlenerek 7200’e düşürülüyor ve bu gelişme EYT bekleyenler için büyük bir umut ışığı oluyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bu önemli düzenlemeyi müjdeledi.

Bağ-Kur prim gün sayısının 7200’e düşürülmesi için çalıştıklarını ve yakın bir gelecekte bu değişikliği hayata geçireceklerini belirtti.

Küçük esnafa müjde!

Sabah’tan Hazal Ateş’in haberine göre Bağ-Kur ile SGK prim eşitlemesinden küçük esnaf yararlanacak. Böylece 1800 gün kazanan Bağ-Kur’lular 5 yıl daha az prim ödeyecek.

Kimler yararlanabilir?

EYT’nin yeni düzenlemesinden Esnaf ve Sanatkarlar Odalarına kayıtlı bakkal, kasap, kuaför, ayakkabıcı, berber, kıraathane sahipleri gibi küçük esnaf yararlanabilecek.

Şirket sahibi olan, bilanço esasına göre defter tutan büyük işletme sahipleri EYT yasal düzenlemesinden faydalanamayacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img