Ana SayfaGündem30 Ekim'de okullar tatil edildi

30 Ekim’de okullar tatil edildi

30 Ekim’de okullar tatil edildi… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 100. yıl kutlamaları nedeniyle 30 Ekim Pazartesi günü okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime 1 günlüğüne ara verildiğini duyurdu.

Türkiye, Cumhuriyet’in 100. yaşını kutladı.

Tüm yurtta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı.

Okullar tatil edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ekim Pazartesi günü okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerin 1 günlüğüne tatil edildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhuriyet Bayramı’mızı Cumhuriyet’imizin 100. yılına yaraşır bir coşkuyla kutladık. Bu coşkuyu paylaşan milletime teşekkür ediyorum. Bu vesileyle 30 Ekim Pazartesi okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerimizin 1 günlüğüne tatil edilmesi kararı aldığımızı bildirmek isterim.” ifadesini kullandı.

“Türkiye Yüzyılı’nın ilk sabahında aileniz ve sevdiklerinizle zaman geçirin”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu:

30 Ekim Pazartesi günü güzel ülkemizin Türkiye Yüzyılı’ndaki teminatı olan siz çocuklarımız için okullarımızı bütün kademelerde bir gün tatil ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, sizlere sunduğu bu 100. yıl armağanı için teşekkürlerimi sunarım.

Bugün sizlerden tek isteğim bu güzel Cumhuriyetimizin 100. yılı coşkusunu daha da fazla ve içtenlikle yaşamanız. Yarın ise Türkiye Yüzyılı’nın ilk sabahında aileniz ve sevdiklerinizle beraber uzunca bir zaman geçirerek sizlere armağan ve emanet edilen bu şanlı Cumhuriyetin değerini ve önemini onlardan bir daha dinlemenizi istiyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img