Ana SayfaGündemZelenskiy Duyurdu: Türkiye’de Gıda Güvenliği Konferansı

Zelenskiy Duyurdu: Türkiye’de Gıda Güvenliği Konferansı

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Türkiye’de gıda güvenliği ve seyrüsefer özgürlüğü odaklı bir konferans düzenleyeceklerini açıkladı.

Zelenskiy: Türkiye’de Gıda Güvenliği Konferansı Düzenlenecek

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ABD’nin başkenti Washington DC’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Vladimir ZelenskiyTürkiye’de Konferans Hazırlığı

Zelenskiy, “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile verimli bir görüşme gerçekleştirdim. Ukrayna’nın egemenliği ve toprak bütünlüğüne verdiği sarsılmaz destek için kendisine müteşekkirim” dedi.

Erdoğan’ın Destekleri

Zelenskiy, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Ukrayna’nın insanları evlerine geri döndürme çabalarına dikkat çektiğini ve özellikle Kırım Tatarlarının dönüşünü takdir ettiğini belirtti. Zelenskiy, “Bu çabalar için minnettarlığını ifade etti. Kendisine ekibimizin bu çalışmaları sürdüreceği konusunda güvence verdim” ifadelerini kullandı.

recep tayyip erdoğanGıda Güvenliği ve Seyrüsefer Özgürlüğü

Zelenskiy, “Barış Zirvesi kararlarının uygulanması kapsamında Türkiye’de gıda güvenliği ve seyrüsefer özgürlüğü odaklı bir konferans düzenlemeye hazırlanıyoruz” açıklamasını yaparak, bu alandaki uluslararası işbirliği ve desteğin önemine dikkat çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img