Ana SayfaMagazinYeşilçam’ın Efsane İsmi Ahu Tuğba Hastaneye Kaldırıldı

Yeşilçam’ın Efsane İsmi Ahu Tuğba Hastaneye Kaldırıldı

Yeşilçam’ın efsane oyuncusu Ahu Tuğba, sağlık sorunları nedeniyle yeniden hastaneye kaldırıldı. Kızı, dua beklediklerini açıkladı.

Yeşilçam’ın ünlü oyuncusu Ahu Tuğba, Nisan ayında Los Angeles’ta geçirdiği trafik kazası sonrası 8 saat süren bir ameliyat geçirmişti. Kaburgalarındaki hasar nedeniyle yoğun bakımda 3 hafta tedavi gören Tuğba, Mayıs ayında evine çıkarak fizik tedaviye başlamıştı.

Yeniden Hastaneye Kaldırıldı

Ancak, ünlü oyuncu Miami’deki evinde rahatsızlanarak yeniden hastaneye kaldırıldı. Tuğba’nın kızı Anjelik Calvin, gazeteci Olcay Ünal Sert’e ulaşarak annesi için herkesten dua istedi. Tuğba, yemek yiyemediğini ve mamayla beslendiğini belirterek, “Hâlâ şoktayım, elimi kaldıramıyorum. İlaçlar ağır geliyor. Yemek yiyemiyorum. Doktorlar geçer diyor ama moralim sıfır” dedi.

Ahu Tuğba Kimdir?

Türk sinema oyuncusu Ahu Tuğba, doğum adıyla Tuğba Çetin, 13 Ağustos 1955 tarihinde İstanbul Yeşilköy’de varlıklı bir ailenin tek çocuğu olarak dünyaya geldi. İstanbul Amerikan Kız Lisesi ve Robert Lisesi’nden mezun oldu. Yönetmen Metin Erksan’ın keşfiyle sinema kariyerine adım attı. Kanada’da Concordia Üniversitesi’nde İngiliz Dili eğitimi aldı ancak eğitimini yarım bıraktı.

70’lerin Sonunda Sinema Dünyasında Yükseldi

Ahu Tuğba, 1970’lerin sonlarından itibaren Türk sinema dünyasında tanınmaya başladı. 1980’lerin başlarında büyük bir üne kavuşarak dönemin sembollerinden biri haline geldi. Ayrıca gazino sanatçısı olarak çeşitli gösteriler yaptı ve 1987 yılında bir müzik albümü çıkardı.

Özel Hayatı ve Evlilikleri

Ahu Tuğba, hayatı boyunca 10 kez evlilik yaptı. İkinci evliliğini 1981 yılında Mustafa Ulusoy ile gerçekleştirdi. 1991 yılında Arnavut asıllı Amerikalı doktor Timmy Alejtanij ile evlendi ve bu evlilikten 11 Kasım 1993 doğumlu bir kızı oldu. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde, Miami’de kızıyla beraber yaşamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img