Ana SayfaGündemVali Tavlı: Gençlerimizi Bağımlılıktan Koruyacağız

Vali Tavlı: Gençlerimizi Bağımlılıktan Koruyacağız

Samsun Valisi Orhan Tavlı, bağımlılıkla mücadelede gençleri korumak için önleyici tedbirlerin artırılacağını ve uyuşturucu tacirlerine göz açtırılmayacağını belirtti.

Samsun Valisi Orhan Tavlı, bağımlılıkla mücadele kapsamında gençlerin korunmasına yönelik önleyici tedbirlerin artırılacağını ve uyuşturucu tacirlerine göz açtırılmayacağını vurguladı.

Bağımlılık
SAMSUN VALİSİ ORHAN TAVLI, “KOLLUK KUVVETLERİMİZ GENÇLERİMİZİ VE GELECEĞİMİZİ ZEHİRLEYEN UYUŞTURUCU TACİRLERİNİN HER AN ENSELERİNDEDİR VE ONLARA GÖZ AÇTIRMAMAKTADIR” DEDİ. (İHA/SAMSUN-İHA)
Samsun Valisi Orhan Tavlı, “Gençlerimizi önleyici tedbirlerle koruyarak bağımlılığın hiçbir türüne teslim etmeyeceğiz. Kolluk kuvvetlerimiz gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerinin her an enselerindedir ve onlara göz açtırmamaktadır” dedi.

Bağımlılık ile Mücadele Toplantısı

Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Orhan Tavlı başkanlığında kurul üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü hazırlıkları ele alındı. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Samsun Yeşilay Şubesi’nin bağımlılıkla mücadele çalışmaları sunuldu.

Gençleri Koruma Tedbirleri

Vali Tavlı, geleceğin teminatı olan çocukları uyuşturucu ve tüm bağımlılıklardan korumak için valiliğin koordinasyonunda ilgili kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarının uyumlu çalıştığını belirtti. İçişleri Bakanlığı’nın NARVAS projesinin ilde etkin bir şekilde kullanıldığını ve vatandaşların uyuşturucu ile mücadeleye yönelik bildirimlerinin bu sistemde toplandığını söyledi.

Uyuşturucu Tacirlerine Karşı Etkin Mücadele

Vali Tavlı, güvenlik güçlerinin uyuşturucu tacirlerine karşı her an tetikte olduğunu ve onlara fırsat vermediğini ifade etti. “Kolluk kuvvetlerimiz gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerinin her an enselerindedir ve onlara göz açtırmamaktadır” dedi.

YEDAM ve Aile Destekleri

Bağımlı bireyler ve yakınlarına ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlayan Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nin (YEDAM) faaliyetlerinin bağımlılıkla mücadeleye önemli katkılar sağladığını belirten Tavlı, grafik tasarım, gastronomi, spor ve sağlıklı yaşam gibi atölyelerle danışanların mesleki yeterliliklerinin artırıldığını söyledi. Ayrıca, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün uyuşturucu madde kullanımının zararlı etkileri konusunda bilinçlendirme çalışmalarıyla bağımlılıkla mücadeleye destek verdiğini vurguladı.

Mücadeleye Taviz Yok

Vali Tavlı, toplumun tamamını ilgilendiren bu önemli konuda mücadeleye tavizsiz devam edeceklerini belirterek, “Türkiye Yüzyılı’nın en büyük hazinesi ve teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizi önleyici tedbirlerle koruyarak bağımlılığın hiçbir türüne teslim etmeyeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img