Ana SayfaEkonomiTürkiye Turizmi Zirveye Ulaşıyor: Hedef 60 Milyar Dolar!

Türkiye Turizmi Zirveye Ulaşıyor: Hedef 60 Milyar Dolar!

Türkiye turizmi, 2024 hedeflerine ulaşmak için güçlü bir başlangıç yapıyor. Koronavirüs sonrası hızlı toparlanma, Kurban Bayramı’nda dolup taşan tesisler ve Antalya Havalimanı’ndaki rekorlar bunu gösteriyor.

Türkiye turizmi, koronavirüs pandemisinin yarattığı durgunluğun ardından hızlı bir toparlanma sürecine girdi. 2024 yılı için belirlenen 60 milyon ziyaretçi, 60 milyar dolar gelir ve kişi başı 106 dolar harcama hedeflerine ulaşmak için sezona güçlü bir başlangıç yapıldı.

Kurban Bayramı’nda dolup taşan turizm tesisleri

Kurban Bayramı tatiliyle birlikte turizm tesisleri dolup taştı. Bu yoğunlukta Antalya önemli bir rol oynadı.

Antalya Havalimanı’nda yeni rekor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, bayram tatilinin son gününde Antalya Havalimanı’nın yeni bir rekora imza attığını duyurdu. Havalimanında 22 Haziran 2024 tarihinde 199 bin 751 yolcu ve bin 175 uçak trafiği gerçekleşti, bu da yılın en yüksek uçuş ve yolcu sayılarına ulaşılması anlamına geliyor.

Uraloğlu’ndan paylaşım:

Bakan Uraloğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Antalya Havalimanı’ndan yeni rekor… 22 Haziran 2024’te 199 bin 751 yolcu ve bin 175 uçak trafiği ile yılın en yüksek uçuş ve yolcu sayılarına ulaşıldı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img