Ana SayfaGündemTürkan Saylan'ın İsmi Beşiktaş'ta Yaşadığı Sokağa Verildi

Türkan Saylan’ın İsmi Beşiktaş’ta Yaşadığı Sokağa Verildi

Türkan Saylan’ın ismi Beşiktaş’ta yaşadığı sokağa verildi. AK Parti, karara itiraz etti ve ismi değiştireceklerini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, Temmuz ayı üçüncü oturumunda önemli bir karara imza attı. Beşiktaş Arnavutköy’deki bir sokağa, ünlü tıp doktoru ve eğitimci Türkan Saylan’ın isminin verilmesi oy çoğunluğuyla kabul edildi.

meclisKarar Meclisten Geçti

Meclis 1. Başkanvekili Nuri Aslan başkanlığında yapılan oturumda, Saylan’ın Beşiktaş Arnavutköy’deki evinin bulunduğu sokağın adının ‘Türkan Saylan Sokağı’ olarak değiştirilmesi kararlaştırıldı. Bu karar, oy çoğunluğuyla kabul edildi.

AK Parti’den Tepki

Karara tepki gösteren AK Parti Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş, “Sayın belediye başkanı burada hukuksuzca yaptığı işlemi savunuyor. ‘Meclis kararı olmadan hukuk tanımadan bu kararı alırız’ diyor. Alsınlar. Yarın biz Meclis’te çoğunluğu aldığımızda biz de ismi değiştireceğiz” ifadelerini kullandı.

İBB MECLİSİBB Meclisi’nde Gerilim

Oturumda yaşanan bu gerilim, ilerleyen günlerde de tartışma konusu olmaya devam edecek gibi görünüyor. AK Parti‘nin itirazı ve ismi değiştirme sözü, meclisteki çoğunluk dengesine bağlı olarak gündemi meşgul edecek.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img