Ana SayfaGündemTSK Irak'ta Teröristlere Operasyon Düzenledi

TSK Irak’ta Teröristlere Operasyon Düzenledi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit ettiği PKK’lı 2 teröristi etkisiz hâle getirdi. Güvenlik güçlerinin terörle mücadelesi devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde terör örgütü PKK’ya yönelik başarılı bir operasyon düzenledi. Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, “Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, terörü kaynağında yok etmek için kesintisiz operasyonlarla mücadeleye devam ediyor. Gara bölgesinde tespit edilen 2 PKK’lı terörist etkisiz hâle getirildi” denildi.

Mücadele Kararlılıkla Sürüyor

Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklamasına göre, güvenlik güçleri terörle mücadele kapsamında bölgede aktif operasyonlarını sürdürüyor. Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen teröristlerin etkisiz hâle getirilmesi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kararlılığını ve terörle mücadeledeki başarısını bir kez daha ortaya koydu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak sınırları içinde yürüttüğü operasyonlar, terör örgütlerine karşı verilen mücadelenin önemli bir parçasını oluşturuyor. Gara bölgesinde etkisiz hâle getirilen teröristler, ülkenin güvenliği ve halkın huzuru için yapılan çalışmaların bir sonucu olarak değerlendiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img