Ana SayfaGündemTrafikte Çakarlı Araç Kullanan Survivor Yarışmacılarına Ceza

Trafikte Çakarlı Araç Kullanan Survivor Yarışmacılarına Ceza

Eski Survivor yarışmacılarının çakarlı araç kullanımı tepkilere neden oldu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Gereği yapıldı” dedi.

Eski Survivor yarışmacıları Sahra Işık ve Damla Can’ın çakarlı araçlarla gezinti yaptıkları videonun sosyal medyada paylaşılması, büyük tepkilere neden oldu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan Açıklama

Bakan Yerlikaya, “Gereği yapıldı-18” başlığıyla yaptığı açıklamada, bir yarışma programının üç yarışmacısının İstanbul’daki büyük finale çakarlı araçla gitmesine ilişkin görüntülerin sosyal medya ve ulusal basına yansımasının ardından sivil trafik ekiplerinin çalışma yaptığını belirtti.

Trafikte Üstünlük Taslayanlara Müsaade Yok

Ali Yerlikaya, çalışma kapsamında araç sürücüsünün, ışıklı ve sesli uyarı işareti veren cihazları mevzuatta izin verilmeyen bir araca taktığı ve kullandığının tespit edilerek yakalandığını bildirdi. Yerlikaya, “Araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış ve çakar/siren tertibatı söktürülmüştür. Görevi sırasında ambulans, itfaiye ve polis araçlarımızın trafikteki önceliği insan sağlığı ve suçlularla mücadeleye yöneliktir. Usulsüz çakar kullanan ve trafikte üstünlük taslayanlara asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img