Ana SayfaGündemTekkeköy Mağaraları'na Ziyaretçi Akını

Tekkeköy Mağaraları’na Ziyaretçi Akını

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde bulunan Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi, Kurban Bayramı’nda yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekti. Tarihi ve doğal güzelliği ile büyüleyen Tekkeköy Mağaraları, ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim yaşattı.

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde bulunan Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi, Kurban Bayramı tatili süresince yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çekti. Eski Taş Çağı’na kadar uzanan tarihi geçmişi ve doğal güzelliği ile büyüleyen Tekkeköy Mağaraları, ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim yaşattı.

Tekkeköy Mağaraları

Doğu Karadeniz Projesi ile Yeni Bir Yüz Kazandı

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) ve Tekkeköy Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü “Gezi ve Yürüyüş Yolları ile Seyir Terasları Projesi” kapsamında Tekkeköy Mağaraları’na yeni bir soluk kazandırıldı. Proje kapsamında mağaraları ziyaretçilerin daha rahat gezebilmesi için doğaya uygun yürüyüş yolları, seyir terası, kameriye ve mesire alanları yapıldı.

Tekkeköy Mağaraları

Ziyaretçilerden Tam Not Aldı

Tekkeköy Mağaraları’nı ziyaret eden turistler, mağaraların ve piknik alanının güzelliğinden oldukça etkilendiklerini dile getirdiler. İstanbul’dan Samsun’a gelen Cemre Açıkses, “Mağaraları ve manzarayı çok beğendim. Tarihi bir bölge olsa da yaşamın içine karışmış bir yer olmuş. İnsanlar burada piknik de yapabiliyor.” dedi. Altan Çelik ise mağaraların ailece vakit geçirmek için ideal bir alan olduğunu ve tarihi doku ile doğanın iç içe geçtiğini vurguladı. Özbekistanlı Marina Bozova da Tekkeköy’ü çok beğendiğini ve tarihi yerleri gezdikten sonra piknik yaptıklarını söyledi.

Tekkeköy Mağaraları’nı Ziyaret Etmek İçin Neler Yapmalısınız?

Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi’ni ziyaret etmek için Samsun’a ulaşmanız ve ardından Tekkeköy ilçesine gitmeniz gerekiyor. Bölgeye özel araç veya toplu taşıma ile ulaşabilirsiniz. Giriş ücreti bulunan Tekkeköy Mağaraları Arkeoloji Vadisi, hafta içi ve hafta sonu her gün ziyarete açıktır. Mağaraları gezmek ve piknik yapmak için yanınızda rahat ayakkabılar ve güneş kremi bulundurmanız tavsiye edilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img