Ana SayfaGündemSuriye'de Türk Ordusuna Yönelik Provokasyon

Suriye’de Türk Ordusuna Yönelik Provokasyon

Suriye’nin Fırat Kalkanı bölgesinde, Türk askerinin kontrol ettiği alanlarda provokatörler gösteri yaptı. Askerler, göstericileri havaya ateş açarak uzaklaştırdı.

Olayların Başlangıcı: Kayseri’deki İstismar Olayı

Dün akşam saatlerinde Kayseri‘de yaşanan 5 yaşındaki kız çocuğuna yönelik istismar olayı, Suriye’nin Fırat Kalkanı operasyonu ile Türk askerinin kontrol ettiği bölgelerde de gerginliğe yol açtı. Sosyal medyada yayılan bir video, provokatörlerin Türk ordusunun kullandığı binaya girmeye çalıştığını, askerlerin ise göstericileri havaya ateş açarak uzaklaştırmaya çalıştığını gösteriyor.

suriye de tehlikeli provokasyon 1Suriye’nin Fırat Kalkanı Bölgelerinde Karışıklık

Olayların ardından Suriye’nin kuzeyindeki Azez’de de karışıklık çıktı. Türkiye’den sebze ve meyve getiren tırlara saldıran provokatörler, Türk ordusunun kullandığı bir binaya da girmeye çalıştı. Askerler, göstericileri karargahtan uzaklaştırmak için havaya ateş açmak zorunda kaldı. Tırlara zarar veren grup, araçları ateşe verdi ve tekbir getirdi.

suriye de tehlikeli provokasyon 2Türk Bayrağına ve Türk Plakalı Araçlara Saldırı

Sosyal medyada yer alan görüntülerde, Türkiye-Suriye sınırının sıfır noktasında toplanan provokatörlerin bir Türk bayrağını parçaladığı görülüyor. Ayrıca, Türkiye sınırına giden Türk plakalı araçlara da saldıran provokatörler, bir aracı alıkoyup zarar verdi. Aracın içindeki şoför ve yolcunun akıbeti bilinmiyor.

suriye de tehlikeli provokasyon 4Mare’deki Emniyet Binası Basıldı

Diğer bir görüntüde ise, provokatör grupların terörden temizlenen Mare’deki Emniyet binasını bastığı ve bina girişindeki Türk bayrağına saldırdığı kameraya yansıdı. Bayrağı yırtıp yere atan grubun küstah hareketleri dikkat çekti.

suriye de tehlikeli provokasyon suriye de tehlikeli provokasyon 3

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img