Ana SayfaGündemSamsun Seyir Tiyatrosu Gelirlerini Hasta Çocuklara Bağışladı

Samsun Seyir Tiyatrosu Gelirlerini Hasta Çocuklara Bağışladı

Samsun Seyir Tiyatrosu, 2023-2024 sezonunda elde edilen tüm gelirleri SMA hastası çocukların tedavisine bağışladı.

Samsun‘da bu yıl sahnelenen tüm oyunların geliri, tedavi için hasta çocuklara bağışlandı. Samsun Seyir Tiyatrosu, 2023-2024 sezonundaki tüm oyunlarını SMA hastası çocukların tedavisi için sergiledi.

seyir tiyatrosu (5)SMA Hastası Çocuklar İçin Tiyatro

Her yıl belirli bir konuya dikkat çekerek sosyal farkındalık oluşturan Samsun Seyir Tiyatrosu, bu sezonki gelirlerini SMA hastası çocukların tedavisine bağışladı. Toplanan gelirler sayesinde birçok çocuğun tedavi masrafları karşılandı ve gelecekte de benzer amaçlarla oyunlar sahnelenecek.

seyir tiyatrosu (2)Genel Yayın Yönetmeni’nden Açıklamalar

Tiyatronun amacı hakkında bilgi veren Samsun Seyir Tiyatrosu Genel Yayın Yönetmeni Öner Yıldırım, “2023-2024 yılını SMA hastası çocuklarımıza adadık. Sezon başından bu yana elde ettiğimiz geliri hasta çocuklarımıza bağışladık. Ekip olarak amacımız, çocukların sağlığına kavuşmasıdır. Ben de bu hastalık nedeniyle kendi evladını kaybetmiş bir babayım. ‘Esmer Komedi’ adlı oyunumuz sayesinde birçok çocuğun tedavisini üstlendik. Yeni sezonlarda da hasta çocuklarımızın iyileşmesine katkıda bulunmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

seyir tiyatrosu (4)Oyuncuların Duyguları

Sanat Yönetmeni Gülce Demirkaya ve oyuncu Emir Efe Mumcu, böyle anlamlı bir projede yer almaktan duydukları mutluluğu dile getirdiler. Her yıl farklı bir amaçla sahneye taşınacak olan gösterilerin devam edeceğini belirttiler.

seyir tiyatrosu (3)Bu anlamlı proje ile Samsun Seyir Tiyatrosu, hem sanatı hem de sosyal sorumluluğu bir araya getirerek büyük bir farkındalık yaratmayı başardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img