Ana SayfaGündemNvidia Dünyanın En Değerli Şirketi Oldu!

Nvidia Dünyanın En Değerli Şirketi Oldu!

Nvidia, Microsoft’u geride bırakarak 3,34 trilyon dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en değerli şirketi oldu. Yapay zeka çiplerine talep artıyor, Nvidia hisseleri uçuşa geçiyor!

Nvidia, Microsoft’u geride bırakarak dünyanın en değerli şirketi oldu! ABD’li çip üreticisi Nvidia’nın hisseleri, salı günü yükselişe geçerek şirketin piyasa değerini 3,34 trilyon dolara çıkardı. Bu rakam, Microsoft’un 3,32 trilyon dolarlık piyasa değerini aşarak Nvidia’yı zirveye taşıdı.

Nvidia’nın Başarısının Arkasındaki Güç: Yapay Zeka

Nvidia’nın bu başarısının arkasında ise yapay zeka çiplerine yönelik artan talep yatıyor. Şirketin geliştirdiği özel çipler, veri merkezlerinde ve oyun bilgisayarlarında kullanılan yapay zeka uygulamalarında büyük rol oynuyor. Son yıllarda yapay zekanın popülaritesinin artmasıyla birlikte Nvidia’nın hisseleri de yükselişe geçti.

Nvidia Hisseleri Yılın Başından Bu Yana %170 Değer Kazandı

Nvidia’nın hisseleri, 2024 yılının başından bu yana %170’in üzerinde değer kazandı. Bu artış, yatırımcıların şirketin geleceğine olan güvenini gösteriyor. Uzmanlar, Nvidia’nın yapay zeka pazarındaki lider konumunu korumasını ve önümüzdeki yıllarda da büyümeye devam etmesini bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img