Ana SayfaGündemNarkoçelik-25 Operasyonları: Uyuşturucuya Büyük Darbe

Narkoçelik-25 Operasyonları: Uyuşturucuya Büyük Darbe

Narkoçelik-25 operasyonlarında 45 ilde 320 şüpheli yakalandı, 538 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi. Detaylar haberimizde!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın duyurduğu “Narkoçelik-25” operasyonları kapsamında 45 ilde geniş çaplı operasyonlar gerçekleştirildi. Bu operasyonlarda 538 kilogram uyuşturucu madde ele geçirilirken, 320 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyon Detayları

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı’nın koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonların detaylarını paylaştı. Operasyonlarda uyuşturucu madde imalatçıları ve sokak satıcılarına karşı kapsamlı çalışmalar yürütüldü.

baskın Operasyonlara Katılan Ekipler

Yerlikaya, İstanbul, Ankara, Gaziantep, Adana, Sivas, İzmir, Denizli, Konya, Şanlıurfa, Antalya, Malatya, Mersin, Bursa, Samsun, Afyonkarahisar, Balıkesir, Sakarya, Tekirdağ, Kayseri, Burdur, Manisa, Batman, Çorum, Isparta, Hatay, Kahramanmaraş, Düzce, Giresun, Kütahya, Osmaniye, Siirt, Yozgat, Eskişehir, Mardin, Muğla, Adıyaman, Bitlis, Bolu, Kırıkkale, Kilis, Hakkari, Rize, Yalova, Ağrı ve Diyarbakır’da gerçekleştirilen operasyonlarda, 765 ekip ve 1910 personelin yanı sıra 9 hava aracı ve 26 narkotik dedektör köpeğinin görev aldığını belirtti.

baskın(ALİ YERLİKAYA)Ele Geçirilen Uyuşturucu Maddeler

Operasyonlar sonucunda 538 kilogram uyuşturucu madde, 2 milyon 30 bin 500 kök kenevir ve skunk bitkisi, 188 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Bu sonuçlar, uyuşturucu ile mücadelede önemli bir başarı olarak değerlendirildi.

baskın (1)Kararlılıkla Devam Eden Mücadele

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, yaptığı açıklamada, “Ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek.” ifadelerini kullandı. Bakan, uyuşturucuyla mücadelede kararlılıkla devam edileceğini vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img