Ana SayfaGündemMeral Akşener İsmail Saymaz'ın İddialarını Yalanladı

Meral Akşener İsmail Saymaz’ın İddialarını Yalanladı

Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrası ortaya atılan iddiaların gerçek dışı olduğunu belirtti ve İsmail Saymaz’a sert tepki gösterdi.

İyi Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrasında ortaya atılan çeşitli iddialara yanıt verdi. Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, bu iddiaların tamamen gerçek dışı olduğunu vurguladı.

Sosyal Medyada Sert Tepki

Meral Akşener, İsmail Saymaz’ın gazetecilik etiğini ihlal ettiğini belirterek, “İsmail Saymaz’ın katıldığı bir televizyon programında söylediği, ‘Meral Akşener’e en yakın olduğunu bildiğim isimlerle konuştum. Beştepe’ye gitme ziyaretinin bir iş adamının Yargıtay’daki davasını çözmek olduğunu söyledi ve bunu anlattıktan sonra ‘Yazık bizim emeklerimize’ diye bitirdi” ifadelerindeki şahsıma yöneltilen iddialar tümüyle gerçek dışıdır” dedi.

Ofis İddialarına Yanıt

Akşener, İsmail Saymaz’ın “İyi Parti eski lideri Meral Akşener, Çankaya’da TBMM’ye çok yakın bir mesafedeki Cinnah Caddesi 57 numaralı binada ikinci katta ofis tuttu. Taşınma bugün başladı” paylaşımını da yalanladı. “Sosyal medyada bilgi kirliliği oluşturan gerçek dışı bir paylaşımdır. Türkiye’nin herhangi bir yerinde, herhangi bir amaçla bir ofis açmadım” ifadelerini kullandı.

Hukuki Yollara Başvuru

Meral Akşener, bu iddiaların habercilik anlayışından uzak ve dedikodudan ibaret olduğunu belirterek, “Gazetecilik mesleğinin itibarı açısından oldukça üzücü olan bu açıklamalarından ötürü İsmail Saymaz’a haberciliğin evrensel ilkeleri çerçevesinde tarafsız, şeffaf, dürüst davranmaya ve ciddi, dengeli, sorumlu bir bakış açısıyla haber yapmaya davet ediyorum. Yukarıda ifade ettiğim konular hakkında en kısa zamanda hukuki yollara başvuracağımın da bu vesileyle bilinmesini isterim” dedi.

Dedikodulara Son Verilmesi Çağrısı

Akşener, hakkındaki dedikodu ve yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için bu açıklamasının tekziben yayınlanmasını istedi. Ayrıca, yanlış bilgilendirilen halkın doğruyu öğrenmesi için bu açıklamanın önemini vurguladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img