Ana SayfaGündemMEB’den 81 İlde LGS Tercih Danışmanlığı Hizmeti

MEB’den 81 İlde LGS Tercih Danışmanlığı Hizmeti

 MEB, 81 ilde 15 bin rehber öğretmen ile LGS tercih danışmanlığı hizmeti sunuyor. Tercih dönemi 16 Temmuz’da sona erecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) tercih sürecinde öğrencilere yardımcı olmak amacıyla 81 ilde rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlardan oluşan 15 bin kişilik bir ekiple tercih danışmanlığı hizmeti sunuyor. Bu hizmetten, lise adayları tercih döneminin sonuna kadar yararlanabilir.

15 Bin Rehber Öğretmen Görevde

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen bu çalışmada, Türkiye genelinde yaklaşık 15 bin tercih danışmanlığı birimi kuruldu. Bu birimlerde görev yapan rehber öğretmenler ve psikolojik danışmanlar, öğrencilerin doğru tercih yapmalarına yardımcı olacak.

Tercih Dönemi ve Sonuçların Açıklanması

28 Haziran’da başlayan LGS tercih dönemi, 16 Temmuz’da sona erecek. Toplam 13 iş gününü kapsayan bu süreç sonunda, tercih sonuçlarının 22 Temmuz’da açıklanması planlanıyor.

Tercih Sürecinde Danışmanlık Hizmeti

MEB, bu danışmanlık hizmetiyle öğrencilerin bir üst eğitim programına yerleşme sürecini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Öğrenciler, tercih dönemi boyunca rehber öğretmenlerden destek alarak en uygun okulları seçme imkânına sahip olacaklar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img