Ana SayfaGündemKültür Yolu Festivali'nde Konser Etkinliği Büyüledi

Kültür Yolu Festivali’nde Konser Etkinliği Büyüledi

Samsun Kültür Yolu Festivali’nde Lâdik yöresine ait türküler, şiir dinletisi ve Harmandalı gösterisiyle unutulmaz bir gece yaşandı.

Kültür Festivali

Samsun Kültür Yolu Festivali kapsamında düzenlenen etkinlikler, katılımcılara unutulmaz anlar yaşatmaya devam ediyor. Lâdik Doğal Tarihi ve Kültürel Değerleri Koruma Derneği’nin organize ettiği konser, izleyicileri büyüledi. Bu etkileyici etkinlikte sevilen şiirler okunarak, geleneksel Harmandalı folklor gösterisi de sunuldu.

Kültür Festivali

Lâdik Yöresine Ait Türkülerle Dolu Bir Gece

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirilen Samsun Kültür Yolu Festivali etkinlikleri çerçevesinde, Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahne alan “GÖNÜLDEN GÖNÜLE YETİŞKİNLER KOROSU”, Lâdik yöresine ait 10 sevilen türküyü seslendirdi. Türkülerin ardından düzenlenen şiir dinletisi de izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Harmandalı Gösterisiyle Büyüleyen Performans

Şiir dinletisinin ardından sahnelenen geleneksel Harmandalı Oyunu, izleyicilere unutulmaz bir deneyim sundu. Türkü ve şiir dinletisinin ardından gerçekleştirilen bu gösteri, izleyicileri adeta büyüledi. Geceye katılan davetliler, türkülere eşlik ederek keyifli anlar yaşadılar.

Samsun Kültür Yolu Festivali’nin bu özel etkinlikleri, katılımcılara hem kültürel bir zenginlik sunuyor hem de unutulmaz anılar biriktirme fırsatı veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img