Ana SayfaGündemKılıçdaroğlu'ndan Sinan Oğan'a Sert Yanıt: Ayakkabılarımı Bile Boyatmam

Kılıçdaroğlu’ndan Sinan Oğan’a Sert Yanıt: Ayakkabılarımı Bile Boyatmam

Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Oğan’ın iddialarına sert yanıt verdi: “Ayakkabılarımı bile boyatmam. Para düşkünü bir siyaset tüccarısın.”

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce Sinan Oğan’ın kendisiyle yaptığı görüşmede, “Bana Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı ve üç bakanlık teklif etti.” iddialarını sert bir dille yalanladı.

“Bırak 3 Bakanlığı, Ayakkabılarımı Bile Boyatmam”

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sana bırak 3 bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı vermeyi, boyatmak için ayakkabılarımı bile vermem! Sen, domuz bağcı teröristlerin ortağı, para düşkünü bir siyaset tüccarısın.” dedi.

Sinan Oğan’ın İddiaları

Sinan Oğan, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Cumhur İttifakı’nı desteklemiş ve bir canlı yayında Kılıçdaroğlu’nun kendisine Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı ve üç bakanlık teklif ettiğini öne sürmüştü.

“Domuz Bağcı Teröristlerin Ortağısın”

Kılıçdaroğlu, Oğan’a yönelik eleştirilerini şu sözlerle sürdürdü: “Sen domuz bağcı teröristlerin ortağı, para düşkünü bir siyaset tüccarısın. Türkiye’nin batması ve parçalanması için kurulan plana sadık bir BOP ajanısın.”

“Vatanın Geleceğini Kaç Dolara Sattın?”

Kılıçdaroğlu, Oğan’ı para peşinde koşmakla suçlayarak, “Azerbaycan televizyonuna verdiğin röportajda, çiftliğini 1,5 milyon dolara bile satmayacağını söylüyorsun. Peki, vatanın ve milletin geleceğini kaç dolara sattın?” dedi.

“Sermaye Sevdalısı, Hain Planın Sadık Yamağısın”

Kılıçdaroğlu, Oğan‘ı milliyetçilikten uzak, sermaye düşkünü bir hain olarak nitelendirerek, “Kurulan hain planın sadık yamağısın. Hadi yüreğin yeterse, Sinan Ateş davasına gel, göreyim yüreğin kaç okka…” ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu sert çıkışı, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı ve tartışmalara neden oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img