Ana SayfaGündemKılıçdaroğlu'ndan Mülteci Karşıtı Eylemlere Uyarı: "Oyuna Gelmeyin!"

Kılıçdaroğlu’ndan Mülteci Karşıtı Eylemlere Uyarı: “Oyuna Gelmeyin!”

Kemal Kılıçdaroğlu, mülteci karşıtı eylemlerle ilgili “Oyuna gelmeyin, Türkiye’de iç karışıklık istemiyorlar” uyarısında bulundu.

“B.O.P İşliyor”

CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mülteci karşıtı eylemlerle ilgili sosyal medya platformu X üzerinden bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, vatandaşlara çağrıda bulunarak, “B.O.P işliyor… 14 Mayıs’ta dinlemediniz, şimdi dinleyin!” dedi.

“Çocuklarınıza Kirli Bir Miras Bırakmayın”

Kılıçdaroğlu, mültecilere yönelik şiddet içeren gösterileri üzülerek takip ettiklerini belirterek, “Öncelikle bütün milletimize çağrımdır; kendi vicdanınıza ömür boyu çekeceğiniz bir vebal yüklemeyin. Çocuklarınıza kirli bir miras bırakmayın” şeklinde konuştu.

kiliçdaroğlu“Öfkenizi Diri Tutun”

Kılıçdaroğlu, vatandaşları öfkelerini yanlış yönlendirmemeleri konusunda uyardı. “Öfkenizi diri tutun! Ama bunu savaştan kaçan zavallı bir babaya karşı değil, onları buraya getiren ve sizi onlara düşman eden küresel şer odaklarına karşı diri tutun!” dedi.

“Planı Anlayın, Plana Sadık Kalanları Tanıyın”

Kılıçdaroğlu, B.O.P’nin planına sadık kalanları tanımaları gerektiğini vurguladı ve “Planı anlayın, plana sadık kalanları tanıyın… Mülteciler gitmek zorundadır. Ev içine ev olmaz. Ama bu şekilde değil!” ifadelerini kullandı.

“Birliğimize Sahip Çıkın”

Kılıçdaroğlu, konuşmasının sonunda, birliğe ve beraberliğe sahip çıkılması gerektiğini belirterek, “Sabır… Sizleri itidale ve sükunete davet ediyorum. Birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize sahip çıkın. Hepinizi çok seviyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img