Ana SayfaGündemKılıçdaroğlu ve Ayşe Ateş'ten Duruşma Önünde Açıklama

Kılıçdaroğlu ve Ayşe Ateş’ten Duruşma Önünde Açıklama

Kılıçdaroğlu ve Ayşe Ateş, Sinan Ateş davası duruşmasında adalet çağrısı yaptı. Detaylar haberimizde.

Kılıçdaroğlu ve Ayşe Ateş’ten Adalet Çağrısı

CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Ateş davasının Sincan Ceza İnfaz Kurumları’ndaki duruşması öncesinde, Ayşe Ateş ile birlikte basına açıklamalarda bulundu.

sinan-ates-in-esi-ayse-ates-ve-kAyşe Ateş: “Tablo İçler Acısı”

Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş, cinayetin adi bir davaya dönüştürülmek istendiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

  • Bir buçuk yıldır beklediğimiz mahkeme nihayet başladı. Ancak yargılama esnasında büyük bir kumpas tiyatrosu sergileniyor. Ezberleştirilmiş ifadelerle bu siyasi cinayeti adi bir cinayet davasına dönüştürmeye çalışıyorlar. Burada gerçekten içler acısı bir tablo var.
  • Yalnız bu kurulan kumpas bunların başına geçecek. Devletin adil yüzüyle herkes tanışacak. Hiç kimse yaptığı suçu yanına kalacak zannetmesin. Bu siyasi cinayetin siyasi ayağı ortaya çıkmasın istiyorlar. Kurdukları her oyun, her alçaklık onların başına geçecek, bunu herkes böyle bilsin.

adsiz tasarim 5Kılıçdaroğlu: “Bu Dava Kim Vurduya Gitmesin”

Kemal Kılıçdaroğlu, dava dosyasındaki yargılananların ifadelerini önceden planladıklarını belirtti ve şunları söyledi:

  • Adalet arayan mağdur bir kadını dinlediniz. Mahkeme salonunda olay sanki siyasi bir olay değilmiş gibi algı yaratılmak isteniyor. Olay açık ve net ifade edelim; olay siyasi bir olaydır, cinayet siyasi bir cinayettir. Rahmetli bir akademisyen aynı zamanda bir siyasetçidir. Bir annenin, bir eşin adalet istemesi kadar doğal bir şey yoktur.
  • Ama hiç kimse endişe etmesin, bu davada adaleti gerçekleştirinceye kadar mücadelemiz devam edecek. Bu dava kim vurduya giderse ülke, demokrasi, adalet kaybeder, hepimiz kaybederiz. Ayşe Ateş’in davası 83 milyonun davasıdır, hepimizin davasıdır. Bu adalet davasını takip etmek, izlemek ve sonuçlandırmak adaleti savunan herkesin ortak görevi olmak zorundadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img