Ana SayfaEkonomiKeskinoğlu İSO 500 Listesinde 43 Sıra Yükseldi

Keskinoğlu İSO 500 Listesinde 43 Sıra Yükseldi

Keskinoğlu, İSO 500 listesinde 43 sıra yükselerek 164. sırada yer aldı. Şirket, entegre tavukçuluk ve ihracat başarılarıyla dikkat çekiyor.

Keskinoğlu, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 2023 yılı verilerine göre, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu (İSO 500) listesinde 43 basamak birden yükselerek 164. sırada yer aldı. Türkiye’nin en büyük tam entegre tavukçuluk şirketlerinden biri olan Keskinoğlu, bu sonuçlarla genel sıralamada önemli bir başarı elde etti.

İSO 500 Listesinde Keskinoğlu’nun Büyük Başarısı

İSO’nun “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” 2023 yılı araştırması sonuçlarına göre, Keskinoğlu bir önceki yıla oranla 43 basamak yükselerek 164. sırada yer aldı. Bu başarı, Keskinoğlu’nun sektördeki gücünü ve büyüme potansiyelini bir kez daha ortaya koydu.

Keskinoğlu’nun Entegre Tavukçuluk Başarıları

Keskinoğlu, Türkiye’nin ilk ve tek tam entegre tavukçuluk kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor. Piliç eti, sofralık ve pastörize yumurta, ileri işlem ürünleri ve viyol üretimi yapan şirket, 66 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Ağırlıklı olarak Orta Doğu, Balkanlar ve Afrika ülkelerine yumurta, piliç eti ve ileri işlenmiş ürünler ihraç eden Keskinoğlu, damızlık tesisleri, yarka tesisleri, kuluçka tesisleri ve yem fabrikalarında en güncel teknolojiyi kullanıyor ve yüksek hijyen standartları uyguluyor.

Keskinoğlu, entegre tesislerinde yetiştirilen yumurtacı tavuk dışkılarının doğaya geri dönüşümünün en iyi şekilde sağlanması amacıyla gübre tesisleri de işletiyor. Avrupa standartlarında gübre üretimi yapan tesisler, en son teknoloji kullanılarak çevresel yönetim politikaları doğrultusunda faaliyet gösteriyor.

Matlı Şirketler Grubu ile Birleşme ve Yeni Hedefler

Keskinoğlu, bu yıl Türkiye’nin 1 numaralı yem firması Proyem ve süt üretiminde Türkiye’nin ilk beş firması arasında yer alan Yörsan markalarının dâhil olduğu Matlı Şirketler Grubu’na katılarak büyümesini sürdürdü. Bu birleşme ile gücüne güç katan Keskinoğlu, yem ve süt sektöründeki faaliyetleriyle protein zincirinin diğer halkalarında da yer alan büyük bir grubun parçası oldu. Keskinoğlu, Matlı grubunun besin değeri yüksek ürünlerle tüketicilerin yaşam kalitesini arttırmak ve toplum refahını; sosyal, çevresel ve ekonomik açıdan yükseltmek vizyonunun bir parçası olarak yeni başarılara imza atmaya hazırlanıyor. Şirketin hedefi, hem iç hem de dış pazarlardaki paydaşlarına “işte bu” dedirten lezzet ve iş modellerini sunmak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img