Ana SayfaYaşamKendi El Emeği Kitap Ayraçlarınızı Yapın!

Kendi El Emeği Kitap Ayraçlarınızı Yapın!

Kitap Ayracı Yapımı İçin Harika Fikirler

düğme toka ucuKitap okumayı daha eğlenceli hale getirmek ve sevdiklerinize özel hediyeler hazırlamak için kendi kitap ayraçlarınızı yapabilirsiniz. Düğme, toka ucu gibi minik eşyalarınızı değerlendirerek eşsiz kitap ayraçları yaratın.

Minik Eşyalarla Kitap Ayracı

Kullanmadığınız düğme ve toka uçlarını bir ataçın üstüne yapıştırarak güzel kitap ayraçları yapabilirsiniz. Renkli tül kumaşlar veya farklı malzemelerle süsleyerek yaratıcılığınızı konuşturun.

Kalp Şeklinde Kitap Ayracı

Bir atacı ok yönünde katlayıp, ardından tersine katlayarak kalp şeklinde bir kitap ayracı oluşturabilirsiniz. Bu basit yöntemle kitaplarınıza sevimli bir dokunuş katın.

kalp şeklinde ataç

Ok Şeklinde Kitap Ayracı

Renkli karton üzerine bir ok çizip kesin ve bu oku ataç üzerine yapıştırın. Bu ayraç, en son hangi satırda kaldığınızı kolayca bulmanıza yardımcı olacak.

Keçe ile Kitap Ayracı Yapımı

Keçe, sert yapısıyla harika bir kitap ayracı malzemesidir. Sevdiğiniz figürleri keçeye çizip kesin ve bir ataç ile arkasına yapıştırın. Okuma deneyiminizi daha eğlenceli hale getirin.

Kurdele Görünümlü Kitap Ayracı

Uzun bir kumaşı 8 şeklinde yapıştırarak kurdele görünümü sağlayın. Küçük bir kumaşı ortadan geçirip ataçla birleştirerek şık bir kitap ayracı oluşturun.

Ponpon Kitap Ayracı

Yün kumaşı elinizde yuvarlayarak ponpon yapın. Ponponun ipini uzun bırakarak kitap ayraçlarınızda kullanın. Bu sevimli ve yumuşak ayraçlarla kitap okumak keyifli olacak.

Renkli Kağıt ve Oyuncak Gözler

Renkli kağıtlara uzun U şekilleri çizin, kesin ve oyuncak gözler yapıştırın. Üst kısımlarına delikler açarak renkli kumaşlar bağlayın. Bu eğlenceli ayraçlar hem sizin hem de çocuklarınızın hoşuna gidecek.

Dondurma Çubuğu ile Kitap Ayracı

Dondurma çubuklarına istediğiniz karakterleri çizin ve renkli bantlarla süsleyin. Çocuklarınızla birlikte bu renkli karakterler oluşturarak kitap okumayı daha eğlenceli hale getirin.

dondurma çubugu ila ataçPüskül Kitap Ayracı

İpleri ikiye katlayıp üst kısmından bağlayarak püskül yapın. Bu püskülü kitap ayracınıza ekleyerek kullanın. Renkli ve hareketli bir kitap ayracına sahip olun.

püsküllü ayraçEski Pantolondan Kitap Ayracı

Eski pantolonlarınızı değerlendirerek kitap ayraçları yapabilirsiniz. Kalp şekilleri kesip uçlarını birbirine dikin. Bu basit ama şık ayraçlar kitaplarınızda harika görünecek.

kalp şeklinde kitap ayracıKumaş ve Düğmeli Kitap Ayracı

Uzun bir kumaşın bir ucuna düğme, diğer ucuna lastik dikin. Kitap okurken düğmeden lastiği açarak kullanabilirsiniz. Pratik ve şık bir kitap ayracı yapmanın keyfini yaşayın.

kumaş ve düğmeli ayraç

Fotoğraflı Kitap Ayracı

Çocuklarınızın resimlerini kartona yapıştırarak kesin ve el kısımlarına ip geçirerek kitap ayracı yapın. Bu kişisel ve eğlenceli ayraçlarla kitap okumak daha keyifli hale gelecek.

fotoğraflı kitap ayracıHaritadan Kitap Ayracı

Seyahat ettiğiniz ülkeleri haritada kesin ve dikdörtgen bir kartona yapıştırın. Üst kısmına bir delik açarak deri veya kumaş şeritler ekleyin. Bu ayraçlar ile hem anılarınızı hem de kitaplarınızı süsleyin.haritadan kitap ayracı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img