Ana SayfaGündemİlkadım Belediyesi'nden Kızılay'a Destek

İlkadım Belediyesi’nden Kızılay’a Destek

İlkadım Belediyesi, Kızılay’ın “Birbirimize Candan Bağlıyız Samsun” kampanyasına destek vererek personel ve vatandaşların kan bağışında bulunmasını sağladı.

İlkadım Belediyesi, Türk Kızılay’ı Samsun İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Birbirimize Candan Bağlıyız Samsun” kampanyasına katılarak önemli bir destek sağladı.

İlkadım Belediyesi

Belediye Personelinden ve Vatandaşlardan Yoğun Katılım

Kampanya kapsamında, Türk Kızılay’ı Orta Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü ekipleri, İlkadım Belediyesi’nde belediye personeli ve vatandaşlardan kan bağışı aldı. Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, kampanyaya katılım gösteren herkese teşekkür etti.

Kan Bağışının Önemi

İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, kan bağışının hayati önem taşıdığını vurguladı. “Kan bağışı, hayat kurtarmanın yanı sıra kişisel sağlığa da faydalıdır. Samsun Valiliği himayesinde yürütülen bu kampanyaya destek vererek, kan bekleyen hastalara umut oluyoruz. Türk Kızılayı’nın 156. kuruluş yıl dönümünü de kutluyorum,” dedi.

İlkadım Belediyesi

“Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır”

Başkan Kurnaz, kan bağışının sürekliliğine dikkat çekerek, “Kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır. Düzenli bağışlar, kan bekleyen hayatları kurtarır. Herkesin bu duyarlılıkla hareket etmesi gerektiğine inanıyorum. Kampanyaya katılan tüm personelimize, vatandaşlarımıza ve Kızılay ekiplerine teşekkür ediyorum,” ifadelerini kullandı.

Bronz Madalya Takdimi

Kampanya sırasında, 10 ve daha fazla kan bağışı yapan İlkadım Belediyesi personeli Hüseyin Kürşat Geze’ye, Belediye Başkanı İhsan Kurnaz ve Türk Kızılayı Samsun İl Başkanı Onur Çoban tarafından bronz madalya verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img