Ana SayfaGündemİçişleri Bakanlığı'ndan Sahte Kimlik Kartı İddialarına Yalanlama

İçişleri Bakanlığı’ndan Sahte Kimlik Kartı İddialarına Yalanlama

İçişleri Bakanlığı, sahte kimlik kartı iddialarını yalanladı. “Bakanlık böyle bir kimlik kartı vermemektedir” açıklaması yapıldı.

Sosyal medyada dolaşan sahte kimlik kartlarına ilişkin İçişleri Bakanlığı’ndan önemli bir açıklama geldi. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), iddiaları yalanladı.

Sosyal Medyada Sahte Kimlik Kartı İddiası

Sosyal medyada paylaşılan bazı görsellerde, İçişleri Bakanlığı tarafından dağıtıldığı öne sürülen kimlik kartları yer aldı. Bu görseller, kamuoyunda kafa karışıklığına neden oldu.

yalanlamaDezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden Açıklama

DMM, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“‘İçişleri Bakanlığı tarafından dağıtıldığı’ iddia edilen kimlik kartlarının görselleri doğru değildir. Bakanlık, böyle bir kimlik kartı vermemektedir. Bakanlık çalışanı olmayan kişilere herhangi bir kimlik kartı verilmesi söz konusu değildir. Kamuoyunu yanıltmaya yönelik bu tarz iddialara itibar etmeyiniz.”

içişleri bakanı yerlikayaKamuoyuna Uyarı

İçişleri Bakanlığı, kamuoyunu yanıltıcı bilgilerin yayılmaması için dikkatli olunması gerektiğini vurguladı ve sahte iddialara karşı uyardı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img