Ana SayfaGündemHavza'da Bayraktepe Bahar Şenliğine Yoğun İlgi

Havza’da Bayraktepe Bahar Şenliğine Yoğun İlgi

Havza’da Bayraktepe Bahar Şenliği yoğun ilgi gördü. Etkinlikte mehteran gösterisi, konserler ve çeşitli yarışmalar düzenlendi.

Havza’da, Ortaklar Mahallesi Tanışma, Yardımlaşma ve Dayanışma Grubu tarafından bu yıl ilki düzenlenen Bayraktepe Bahar Şenliği büyük ilgi gördü. Şenlik, Ortaklar Mahallesi Bayraktepe mevkiinde gerçekleştirildi.

Bayraktepe Bahar Şenliği

Barış Yürüyüşü ile Başladı

Şenlik, Ortaklar Mahallesi Tanışma, Yardımlaşma ve Dayanışma Grubu Başkanı Ömer Tural, yönetim kurulu, Mahalle Muhtarı Hasan Sözen ve mahalle sakinlerinin katılımıyla mehter takımı eşliğinde gerçekleştirilen Barış Yürüyüşü ile başladı.

Tören ve Açılış Konuşmaları

Kuran-ı Kerim Tilaveti, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Mehteran Gösterisi ile devam eden etkinlikte, Ortaklar Mahallesi Tanışma, Yardımlaşma ve Dayanışma Grubu Başkanı Ömer Tural, mahallenin tarihçesi hakkında bilgi verdi. Tural, “Bu yola çıkarken birkaç kişi ile başladık. Geldiğimiz noktada bakıyorum ki Ortaklar olarak biz büyük bir aileyiz. Amacımız eski geleneklerimizi yaşatmak, geçmişte olduğu gibi tüm mahalle birlikte bayramlaşmak,” dedi.

Yoğun Katılım ve Destek

Etkinliğe, 25., 26. ve 27. Dönem Milletvekili Kemal Zeybek, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Kurkmazlı, MHP Başkan Vekili Bekir Cengiz, CHP İlçe Başkanı Şener Geçit, ASFED İlçe Başkanı Aydın Kaya, Belediye Meclis Üyeleri Ersin Şener, İsmail Kurkmazlı, İlhami Uğuz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bayraktepe Bahar Şenliği

Etkinliklerde Renkli Anlar

Şenlikte keşkek ikramı, Fehmi ve Adil Kalaycı konserleri, ağalık yarışı, çuval, yoğurt yeme ve halat çekme yarışmaları, atlı karınca, dostluk futbol maçı ve çeşitli hediyelerin dağıtıldığı çekiliş gibi etkinlikler gerçekleştirildi. Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ve Grup Başkanı Ömer Tural, şenliğe katkı sağlayan sponsorlara plaket takdim etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img