Ana SayfaGündemGoogle TBMM'de Dijital Telif Yasası İçin Sunum Yapacak

Google TBMM’de Dijital Telif Yasası İçin Sunum Yapacak

Google, Türkiye’deki dijital telif yasası çalışmalarıyla ilgili TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’na sunum yapacak. Toplantıda, Türkiye’nin dijital içerikler üzerinden telif ödemeleri konusu ele alınacak.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Google, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) toplanacak olan Dijital Mecralar Komisyonu’na dijital telif yasası gündemiyle sunum yapacak.

Google

Toplantı Gündemi ve Açıklamalar

Komisyon toplantısı, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın başkanlığında saat 11.00’de başladı. Toplantıda, Türkiye’de 72 milyon internet, 62 milyon sosyal medya ve 30 milyon TikTok kullanıcısı bulunduğu bilgisi paylaşılacak.

Komisyon Başkanı Yayman’ın Açıklamaları

Komisyon Başkanı Yayman, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Biz, emeğin çalınmasına ve istismar edilmesine karşıyız. Google yetkililerinden, Avrupa’da uyguladıkları normları ve usulleri Türkiye’de de aynı şekilde uygulamalarını bekliyoruz.”

Hazırlıklar ve Gelecek Adımlar

Yayman, “Önce komisyonda konuyu olgunlaştıracağız, tüm tarafları dinleyeceğiz ve ortak akılla bir teklif hazırlayacağız. Yaz döneminde bu çalışmaları tamamlayıp Meclis’e sunduğumuzda önemli bir adım atmış olacağız” dedi.

Katılımcılar ve Beklentiler

Toplantıda, Google yetkilileri yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü ve medya temsilcileri de yer alacak. Türkiye’nin dijital telif politikaları ve telif ödemeleri konuları geniş kapsamlı olarak ele alınacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img