Ana SayfaDünyaGazze'de 5 Gazeteci Daha Hayatını Kaybetti

Gazze’de 5 Gazeteci Daha Hayatını Kaybetti

Gazze’deki saldırılarda 5 gazeteci daha öldü. İsrail saldırılarında öldürülen gazetecilerin sayısı 158’e yükseldi.

İsrail Saldırılarında Gazeteciler Hedefte

İsrail ordusunun Gazze Şeridi‘ne düzenlediği son saldırılarda biri kadın, 5 Filistinli gazeteci daha hayatını kaybetti. Gazze’deki hükümetin medya ofisinden yapılan açıklamaya göre, 7 Ekim 2023’ten bu yana İsrail saldırılarında öldürülen gazetecilerin sayısı 158’e yükseldi.

Ölen Gazeteciler ve Kimlikleri

Son 12 saat içinde Gazze’ye düzenlenen saldırılarda yaşamını yitiren gazeteciler arasında Deep Shot Medya Prodüksiyon Şirketi Direktörü Sadi Mudevvih, gazeteci Edib Sukkar, Filistin Medya Ajansı’ndan Rezak Ebu Şekyan, Emced Cehcuh ve eşi Gazze İslam Üniversitesi radyo programcısı Vefa Ebu Daban bulunuyor.

Gerçeklerin Sesini Susturma İddiası

Medya ofisinden daha önce yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze’deki gazetecileri “Filistin’in sesini susturmak, gerçekleri gizlemek ve haberlerin bölgesel ve uluslararası kamuoyuna ulaşmasını engellemek amacıyla kasıtlı olarak öldürdüğü” belirtildi.

Nusayrat Mülteci Kampı Saldırısı

Sağlık kaynaklarına göre, İsrail savaş uçakları Gazze Şeridi’nin orta bölgesindeki Nusayrat Mülteci Kampı’nda gazeteci Emced Cehcuh’un evini bombaladı. Bu saldırıda eşi Vefa Ebu Daban dahil aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img