Ana SayfaSporGalatasaray Başkanı Dursun Özbek Transfer Politikasını Açıkladı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek Transfer Politikasını Açıkladı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, transfer politikasını açıkladı. Şampiyon olan takımın kadrosunu korumak istediklerini belirten Özbek, gelecek transferlerle ekibi güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, yeni sezon öncesinde transfer stratejilerini ve kulübün gelecek planlarını açıkladı.

Şampiyon Takımın Kadrosunu Koruma Kararı

Başkan Özbek, Galatasaray’ın geçtiğimiz sezon elde ettiği başarıyı taçlandıran kadronun temelini koruma kararlılığını vurguladı. “Şampiyon olan takımın kadrosunu bozmak istemiyoruz. Takımın omurgasını koruyarak, yapılacak nokta transferlerle ekibi güçlendirmek istiyoruz” diyen Özbek, Galatasaray’ın rekabetçi ruhuyla hareket ederek Avrupa’da başarıyı sürdürme hedefinde olduklarını belirtti.

Transfer Politikası ve Ekonomik Durum

Transfer çalışmalarının kulübün stratejik hedefleri doğrultusunda devam edeceğini ifade eden Başkan Özbek, ekonomik sürdürülebilirlik ve kulübün finansal yapısını koruma öneminin altını çizdi. “Galatasaray olarak en iyi transferleri yapmak için çok dikkatli ve doğru kararlar almamız gerekiyor. Kulübün ekonomik durumunu göz önünde bulundurarak, camiamıza katkı sağlayacak bir ekip oluşturmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Oğuz Aydın Transfer İhtimali

Beşiktaş ve Galatasaray’ın gündeminde olan Alanyasporlu futbolcu Oğuz Aydın ile ilgili de açıklamalarda bulunan Özbek, “Oğuz Aydın, Türk futboluna hizmet eden önemli bir oyuncu. Bütçemizin el verdiği ölçüde kendisiyle görüşmelerimiz olacak. Gündemimizde olabilecek bir futbolcu” dedi.

Florya Projesi ve Genel Kurul Çağrısı

Galatasaray’ın yeni sezon hazırlıkları kapsamında Florya’daki tesislerini boşaltacaklarını belirten Özbek, “Florya’yı artık boşaltmamız gerekiyor. Bu konuda üyelerimizden gelecek desteği bekliyoruz. Projelerimiz doğrultusunda kulübün finansal yapısal sürdürülebilirliğini sağlamak için adımlar atıyoruz” açıklamasında bulundu.

Sponsorluk Gelirleri ve Hedefler

Sponsorluk gelirlerini her geçen sene arttırmayı hedeflediklerini dile getiren Başkan Özbek, “Galatasaray olarak geçen senenin başarılarını bu sene de sürdürmek istiyoruz. Avrupa’da da mücadelemizi başarıyla sürdüreceğimize inanıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img