Ana SayfaGündemEstonya Cumhurbaşkanı Alar Karis'ten Anıtkabir Ziyareti

Estonya Cumhurbaşkanı Alar Karis’ten Anıtkabir Ziyareti

Estonya Cumhurbaşkanı Alar Karis, resmi ziyareti kapsamında Anıtkabir’i ziyaret etti. Çelenk bıraktı ve Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Detaylar burada!

Anıtkabir Ziyareti

Resmi ziyaret için Türkiye’de bulunan Estonya Cumhurbaşkanı Alar Karis, Anıtkabir’i ziyaret etti. Beraberindeki heyetle Aslanlı Yol’dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine gelen Karis, çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu.

alar karisHatıra Fotoğrafı ve Anıtkabir Özel Defteri

Saygı duruşunun ardından Anıtkabir’in önünde hatıra fotoğrafı çektiren Cumhurbaşkanı Karis, Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Karis, deftere şu sözleri yazdı:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına çelenk bırakma şerefine nail oldum. Estonya Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti dost ve müttefiktir ve biz 100 yıllık iyi ilişkilerle diplomasi tarihini paylaştık. İyi ve dostane ilişkimizin daha da gelişeceğini ve güçleneceğini ümit ediyorum.”

Müze Ziyareti

Cumhurbaşkanı Karis, ziyaretin ardından Anıtkabir Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni gezdi. Müzede, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’na dair önemli eserleri inceleyen Karis, Türkiye’nin tarihine olan ilgisini gösterdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img