Ana SayfaGündemErdoğan'dan İsrail Uyarısı: Bölgesel Savaş Riskiyle Karşı Karşıya

Erdoğan’dan İsrail Uyarısı: Bölgesel Savaş Riskiyle Karşı Karşıya

Erdoğan, İsrail’in tehditlerine dikkat çekerek bölgenin savaş riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Suriye ve terörle mücadeleye vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO zirvesinde yaptığı kritik açıklamalarla dikkat çekti. Erdoğan, İsrail’in bölgedeki tehditlerinin sona ermesi gerektiğini belirterek, aksi takdirde daha büyük çatışmalar ve savaş riskiyle karşı karşıya kalınabileceğini vurguladı.

İsrail’in Tehditleri ve Bölgesel Savaş Riski

Erdoğan, NATO zirvesinde yaptığı konuşmada İsrail’in Gazze’deki katliamlarını eleştirdi ve İsrail’in tehditlerinin sona ermesi gerektiğini söyledi. “İsrail’in tehditleri ve çatışmayı yayma girişimleri sona ermeli. Aksi takdirde bölgemiz daha derin çatışmalar ve hatta savaş riskiyle karşı karşıya kalabilir,” dedi.

recep tayyip erdoğanSuriye ve Terörle Mücadele

Erdoğan, Suriye topraklarının terörden arındırılması gerektiğini vurguladı. “Suriye topraklarının Suriyeliler tarafından yönetilen müreffeh bir devlet olması temel arzumuzdur,” diyen Erdoğan, bölgedeki terörle mücadelenin önemine dikkat çekti. “Müttefiklerimizden temel beklentimiz benzer bir terörle mücadele yaklaşımı benimsemeleridir,” ifadesini kullandı.

NATO ve Diğer Uluslararası Yapılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO ile Rusya arasında doğrudan bir çatışma ihtimalinin endişe verici olduğunu belirtti. “NATO ile Rusya arasında doğrudan bir çatışma ihtimali kuşkusuz endişe vericidir. Bu sonuca yol açabilecek her türlü adımdan bilinçli olarak kaçınılmalıdır,” dedi. Erdoğan ayrıca, Şanghay İşbirliği Örgütü ve BRICS’in NATO‘ya alternatif olarak görülmediğini belirtti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img