Ana SayfaGündemErdoğan Kayseri Olaylarına Tepki Gösterdi: "Bayrağımıza Uzanan Elleri Kırarız"

Erdoğan Kayseri Olaylarına Tepki Gösterdi: “Bayrağımıza Uzanan Elleri Kırarız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri’deki provokasyonlara sert tepki göstererek, bayrağa uzanan ellerin kırılacağını vurguladı.

Kabine Toplantısı Sonrası Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Kayseri’de yaşanan gerginliklere sert tepki gösterdi. Erdoğan, “Bayrağımıza uzanan mülevves elleri kırmasını bildiğimiz gibi, ülkemize sığınan mazlumlara uzanan elleri de kırmasını biliriz” dedi.

Yeni Bakanlar Göreve Başladı

Toplantıya, yeni atanan Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da katıldı. Erdoğan, seleflerine teşekkür ederek, yeni bakanların hizmet bayrağını daha ileri taşıyacaklarına inandığını belirtti.

Tatil Döneminde Güvenlik Önlemleri

Erdoğan, bayram tatilinde vatandaşların güven içinde seyahat etmelerini sağlayan tüm personellere teşekkür etti. Ayrıca, yurtiçi ve yurtdışında görev yapan askerlerin fedakarlıklarını vurguladı.

Orman Yangınlarıyla Mücadele

Orman yangınlarıyla etkin mücadele için önemli adımlar atıldığını belirten Erdoğan, yangınları önlemek ve söndürmek için İHA’lar ve ileri teknoloji ekipmanların kullanıldığını söyledi. Yangınlara karşı mücadelede tüm kahramanlara şükranlarını sundu.

Tarımsal Destekler

Son 21 yılda 1 trilyon 364 milyar lira tarım desteği verildiğini belirten Erdoğan, çiftçilerin alın terinin hakkını vermeye devam edeceklerini söyledi. Buğday ve arpa üreticilerine verilen desteklerin artırıldığını da ekledi.

Suriye ve Bölgesel Politika

Erdoğan, Suriye’de siyasi çözüm için çalıştıklarını ve Türkiye’nin kimsenin toprağında gözü olmadığını vurguladı. Suriyeli muhacirlerin güvenli dönüşünü teşvik ettiklerini belirten Erdoğan, bölgede huzur sağlandıkça geri dönüşlerin artacağını söyledi.

Kamu Düzeni ve Provokasyonlar

Kayseri‘de yaşanan olaylara değinen Erdoğan, kamu düzeninin devletin kırmızı çizgisi olduğunu ve provokasyonlara boyun eğilmeyeceğini ifade etti. Suriyeli kardeşlerine yönelik saldırıları kınadıklarını belirten Erdoğan, provokatörlerin gerekli müdahalelerle durdurulduğunu söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img