Ana SayfaGündemEmeklilere Özel İndirimler: Yeni Adımlar ve Kampanyalar

Emeklilere Özel İndirimler: Yeni Adımlar ve Kampanyalar

Emeklilere yönelik yeni adımlar ve indirim kampanyaları! Kamu tesislerinden kargo gönderimlerine kadar birçok alanda indirim fırsatları. Detaylar haberimizde!

Kamu Tesislerinde İndirim

Emeklilere yönelik yeni adımlar atılıyor! Kamu kurum ve kuruluşlarına ait sosyal tesislerde emeklilere yıl sonuna kadar yüzde 15 indirim fırsatı sunuluyor. Bununla birlikte şehirler arası seyahat edecek emeklilere otobüs biletlerinde yüzde 20 indirim sağlanıyor.

yaşlı aylıklarıPTT Kargo İndirimi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, emeklilere yönelik PTT tarafından başlatılan kargo indirimi kampanyasını duyurdu. Bu kampanya kapsamında tüm emekli vatandaşları, kargo gönderimlerinde yüzde 20 indirimden faydalanabilecekler.

kur korumalı mevduatİndirimden Faydalanma Şartları

Bakan Uraloğlu, emeklilerin kampanyadan nasıl faydalanacaklarını şu şekilde açıkladı: “PTT iş yerlerine gelerek T.C. kimlik numaralarını ibraz etmeleri halinde, emekli vatandaşlarımız kargo gönderimlerinde yüzde 20 indirimden faydalanabilecekler.” Kampanya ile ilgili detaylı bilgilere PTT’nin resmi internet sitesi www.ptt.gov.tr üzerinden veya PTT iş yerlerinden ulaşılabileceği de belirtildi.

640xauto 26 1Emekliler Yılı ve Destekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2024’ün “Emekliler Yılı” ilan edilmesiyle birlikte, emeklilere yönelik destek ve indirimler artarak devam ediyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da bu kapsamda emeklilere yönelik çeşitli kampanyalarla destek olmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img