Ana SayfaGündemEkrem İmamoğlu'ndan Personel Alımı Engeline Tepki

Ekrem İmamoğlu’ndan Personel Alımı Engeline Tepki

İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul İtfaiyesi’ne 2300 kişilik personel alımının yıllardır engellendiğini belirterek tepki gösterdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul İtfaiyesi Yeni Araç Hizmete Alım Töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, itfaiyenin personel ihtiyacına dikkat çekerek, yıllardır süren personel alımı engeline tepki gösterdi.

İtfaiye Personeli İhtiyacı

İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul İtfaiyesi’ne personel alımı için izin istediklerini ancak çok sınırlı sayıda izin aldıklarını belirtti. “Tam 2 bin 300 kişilik personel alımı süreci yıllardır diyebileceğim seviyede ne yazık ki engellenmektedir,” dedi.

ekrem imamoğluYeni Araçlar Filoya Katıldı

Yenikapı’da düzenlenen törende, İstanbul İtfaiyesi’ne kazandırılan 134 yeni araç tanıtıldı. İtfaiye Dairesi Başkanı Remzi Albayrak ve CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de törende yer aldı. İmamoğlu, yeni araçlarla itfaiye filosunun araç sayısının 970’e ulaştığını ve araç yaş ortalamasının 16’dan 12’ye düşürüldüğünü açıkladı.

ekrem imamoğluDeprem ve Afetlere Hazırlık

İmamoğlu, İstanbul’un deprem ve afetlere hazırlık konusunda kritik bir noktada olduğunu vurguladı. “İstanbul’un özellikle depremle mücadelede ve afet anına hazırlıkla ilgili sorumluluklarından ötürü personel alımına en çok ihtiyaç duyulan alan İstanbul İtfaiyesi’dir,” dedi.

Engellemeler ve Tepkiler

İmamoğlu, personel alımının engellenmesi konusunu sıkça gündeme getirdiğini belirterek, “Bu mesnetsiz engellemelerin sebebi nedir? Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü dahil, bu konuyu defalarca ilettim,” dedi. Ayrıca, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a da mesajlarını iletti.

imamoğlu istanbul itfaiyenin önündeİtfaiyecilerin Hakları

İmamoğlu, itfaiye personelinin haklarının teslim edilmesi gerektiğini vurguladı. “İtfaiye çalışanlarının haklarının teslim edilmesi konusundaki uyarılarımızın dikkate alınmasını istiyoruz,” dedi.

itfaiyeYeni Araçların Maliyeti

İmamoğlu, alınan yeni araçların 800 milyon lira maliyetle filoya katıldığını belirtti. “İstanbul 134 yeni araç kazandırmış olduk. Bu araçlarla birlikte ekibimizin 970 araca ulaştığını ve araç filomuzun yaş ortalamasını 16’dan 12’ye düşürdüğümüzü belirtmek isterim,” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img