Ana SayfaGündemEkrem İmamoğlu İBB Projelerini Yerinde İnceledi

Ekrem İmamoğlu İBB Projelerini Yerinde İnceledi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Anadolu Yakası’ndaki İBB projelerini yerinde inceledi. Çekmeköy ve Sancaktepe’deki çalışmalar hakkında detaylar burada.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çarşamba gününü Anadolu Yakası’nda projeleri incelemeye ayırdı. Sancaktepe Belediyesi’nin toplu temel atma töreninin ardından Çekmeköy’e geçerek projeleri yerinde gözlemledi. İmamoğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin ve Çekmeköy Belediye Başkanı Orhan Çerkez ile birlikte yapılan çalışmaları değerlendirdi.

İBB Projeleri

İBB Projelerinin İncelenmesi

İmamoğlu ve beraberindeki heyet, Nişantepe Çocuk Sanat Merkezi ve Taşdelen Kreş inşaatını ziyaret etti. Projelerin detayları hakkında bilgilendirilen İmamoğlu, Çekmeköy Serindere Yaşam Vadisi’nde de incelemelerde bulundu.

Çocuk Sanat Merkezi

İmamoğlu, Nişantepe Çocuk Sanat Merkezi’nin tamamlanma sürecini yakından takip etti. Mahalle sakinleri tarafından davullarla karşılanan İmamoğlu, bu merkezin çocuklar için hayal kurma ve sanat eğitimi alabilecekleri güçlü bir alan olacağını belirtti.

Yeni Kreş Açılıyor

Taşdelen’deki kreş inşaatını ziyaret eden İmamoğlu, 2025’in ilk aylarında açılacak olan 6 sınıflı ve 120 öğrenci kapasiteli kreşin hızla tamamlanacağını söyledi. İmamoğlu, İstanbul genelinde kreş yatırımlarının devam ettiğini ve bu kreşlerin çocukların eğitimine büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

Yoğun Şantiyeler ve Yeşil Alanlar

İmamoğlu, Taşdelen ile Yenidoğan arasındaki kavşak inşaatının hızlı ilerlediğini belirtti. Serindere Yaşam Vadisi’nde yapılan çalışmalarda ise 55 bin metrekarelik bir alanın tamamlandığını, bu alanın doğal yapısını koruyarak insanların keyifli vakit geçirebilecekleri bir yer haline getirildiğini ifade etti.

İmamoğlu’nun Değerlendirmesi

İmamoğlu, “Her ilçede önemli konulara değinen yoğun şantiyelerimiz var. Serindere Yaşam Vadisi’nde 55 bin metrekarelik özel bir alan tamamlandı. Bu alan, doğal yapısını koruyarak insanların yürüyüş yapabileceği, dinlenebileceği ve piknik yapabileceği bir yer oldu. Hemşehrilerimizin memnuniyetini görmek beni mutlu ediyor.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Okumalısınız

spot_img